Dejme přednost dámskému kolektivu, který bude spoléhat na jedinou hostující atletku za zahraničí, kterou bude slovenská kladivářka Veronika Kaňuchová, či tradiční domácí oporu Nikolu Pöschlovou v tyči. „Bohužel nemůžeme nasadit některé zraněné stálice,“ uvedl pro Deník Jakub Kubálek, vedoucí ženského týmu.

Premiéru v žlutém dresu zažijí talentované sprinterky, které jsou v Kladně na hostování. „Jedná se o Terezii Táborskou z Nehvizd a Adélu Tkáčovou a Emu Feilhauerovou z Kopřivnice, které loni úspěšně závodily na evropském juniorském šampionátu v Jeruzalémě. Spolu s Terezou Lamačovou by se měly ve sprintech a krátké štafetě postarat o slušný bodový příděl,“ jmenoval Kubálek.

I muži se musí obejít bez několika hostujících posil. K dispozici na první kolo není syrský výškař Majd Eddin Ghazal, při mítinku v Domažlicích si poranil tříslo koulař Tomáš Staněk. Zastoupit českého rekordmana se budou snažit Tadeáš Procházka a David Tupý.

Co předvede polský rychlík Brzeziński?

„Jsou to borci z naší líhně a stejně jako Staněk patří do tréninkové skupiny Petra Stehlíka. Mimochodem na Julisce se premiérově mezi muži představí také jeho stejnojmenný syn, který je ještě v juniorském věku,“ prozradil atletický boss a vedoucí mužského celku Jiří Klesnil.

V kladenském týmu se po návratu z mítinku Světové štafety na Bahamách objeví čtyřstovkař Matěj Krsek. Problémy s achilovkou, které ho během přípravy v Miami sužovaly, jsou minulostí. „Domluvili jsme se, že poběžím dvoustovku a k tomu nejspíš dlouhou štafetu,“ potvrdil reprezentant, který bude v sobotu největším trumfem středočeského klubu.

„Čtvrtkařská štafeta, kde kromě Matěje využijeme Dana Lehara a Tomáše Majera, by měla být hodně silná,“ navázal Klesnil. „Těšíme se i na výkony polského rychlíka Adriana Brzezińského, který je schopný zabodovat i v dálce, a našeho talentovaného mladíka na nejkratší distanci Dominika Mráčka. V disku poprvé za Kladno nastoupí nadějný diskař Jan Svozil z Valašského Meziříčí, stříbrný z loňské juniorské Evropy v Jeruzalémě.“

„Celkově si myslím, že máme na to, abychom úvod extraligy důstojně zvládli,“ dodal Klesnil.