Například v závodě na 400 metrů se vyběhne výkvět nejlepších tuzemských sprinterů v čele s trojnásobným mistrem republiky na této trati pod širým nebem Matějem Krskem. „Nejraději závodím před domácím publikem. Má to pro mě mnohem větší význam než závodit na zahraničních mítincích,“ vyprávěl kladenský atlet.

„I proto mám ohromnou radost, že byl mítink Czech Indoor Gala zařazený do zlaté halové tour a těší mě, že se jeden ze sedmi nejprestižnějších halových podniků koná v Česku,“ pokračoval Matěj Krsek.

Padne v Ostravě rekord mítinku?

„Předsezonní příprava proběhla podle plánu. Už se nemohu dočkat závodů a věřím, že si s ostatními čtvrtkaři vzájemně pomůžeme k co nejlepším časům,“ prorokoval bronzový medailista ze smíšené štafety na loňském MS v Budapešti.

Spolu s ním by měl v Ostravě běžet jeho parťák ze smíšené štafety z letního světového šampionátu v maďarské metropoli Patrik Šorm a zároveň pátý muž předloňského HMS v Istanbulu. Neměli by chybět ani trojnásobný halový mistr světa i Evropy Pavel Maslák a také Vít Müller, který se loni podílel na zlatu štafetového mixu na Evropských hrách v Chorzówě.

Kompletní sestava nejlepších Čechů se společně se zahraniční konkurencí bude snažit zaútočit na jeden z nejstarších rekordů ostravského mítinku. Letos tomu bude už deset let, co hodnotu maxima na 400 metrů (46,11) stanovil Jamajčan Edino Steele.