Všichni Kladeňáci by měli na Sletišti hnát za co nejlepším časem domácího čtyřstovkaře Matěje Krska, který se nedávno vrátil z Baham, kde reprezentoval Česko na štafetovém mistrovství světa. Bude mít k sobě výkonnostně vyrovnané soupeře a z takového souboje se může zrodit kvalitní čas. Připomeňme, že Krsek byl ve čtvrtek při slavnostním vyhlášení dekorován na Nejlepšího sportovce Kladna za rok 2023!

Na oválu by s trojnásobným českým mistrem měli soupeřit Němec Marvin Schlegel (45,76), Brit Charlie Carvell (45,92), Ir Cillin Greene (46,18) a Turek Ilyas Canakci (46,24 v hale). Startovní listinu prvním běhu doplní někdo z dalších domácích čtvrtkařů - buď Pavel Maslák nebo Michal Desenský.

Schyluje se k bitvě skvělých koulařek

„Matěj Krsek je naše největší hvězda a tahle čtyřstovka bude jedním z vrcholů mítinku,“ pochvaluje si ředitel mítinku Jakub Kubálek účast bronzového medailisty z loňského mistrovství světa Budapešti ve smíšené štafetě a letošního finalistu halového MS v Glasgow.

„Náš mítink má tradičně výbornou úroveň, a ta zůstane zachovaná. Bude to například díky ženské kouli,“ pokračuje Kubálek s tím, že se v kladenské premiéře představí jedna z nejlepší vrhaček světa Danniel Thomas-Doddová z Jamajky, která se loni přiblížila magické dvacetimetrové hranici. Její vyzývatelkou pak bude Švédka Fanny Roosová, která umí přehazovat devatenáct metrů.

Na mítink Kladno hází a Kladenské memoriály zve Haruka Kitaguči, mistryně světa | Video: A.C.Tepo Kladno

Velký zážitek slibuje skok do výšky, v němž nastoupí přední borci starého kontinentu jako jsou Nizozemec Dauwe Amels, který je úřadujícím mistrem Evropy v hale, a Belgičan Thomas Carmoy. Ten loni ve zmíněném závodě v Istanbulu skončil na bronzovém stupínku.

Čtyřstovku ozdobí ‚Američanka‘ Malíková

Zajímavé jméno vytáhl z Jakub Kubálek z rukávu v souvislosti se závodem žen na 400 metrů. „Na Sletišti vyběhne v Americe studující Barbora Malíková, která podobně jako Matěj Krsek závodila před dvěma týdny v Nassau na Světových štafetách,“ představil ředitel stále nadějnou závodnici.

Nyní už je jasné, že v Kladně nebude chybět ani japonská oštěpařka Haruka Kitagučiová, loňská mistryně světa z Budapešti. Vzhledem ke kolidujícímu návratu z domácího mítinku a nabitému programu v dalších dnech ale na Sletišti nenastoupí.

Na mítink Kladno hází a Kladenské memoriály zve Matěj Krsek | Video: A.C.Tepo Kladno

Nicméně v A.C. Tepo Kladno hostující světová hvězda se na Sletišti představí atletickým fanouškům, bude fandit nejen oštěpařkám a předávat ceny. Zároveň také slibuje, že každému zájemci věnuje svůj podpis, a to je velké lákadlo, proč ve středu zajít na Městský stadion.