„Pro mě jako Kladeňáka je mítink na Sletišti nejhezčím závodem roku. Běhám tam strašně rád. Na stadionu všechno znám a také mě přijdou povzbudit rodinní příslušníci, kamarádi a známí, ale i skvělí kladenští fanoušci. Jejich podpora je vždycky moc znát. Na Kladno hází se těším a věřím, že zaběhnu nějaký pěkný čas,“ říkal Deníku talentovaný sprinter A.C. Tepo Kladno.

Letos jste už dvakrát závodil, jak se vám zatím vede?
Byly to spíš takové testovací starty. Nejdřív jsem při extralize v Ostravě běžel dvoustovku za 21,40 a tento týden na mítinku v Turnově třístovku v osobním rekordu 32,91. Na to, že se tam závodilo v chladnu a mokru, mě výsledek příjemně překvapil.

Co kvalitní čas z Turnova naznačuje do startů na vaší hlavní trati?
Signalizuje, že se příprava na sezonu povedla. Teprve ale za čas se ukáže, co se z toho může urodit.

Příští týden vás čeká ikonický mítink Zlatá tretra Ostrava. Už jste tam někdy závodil?
Jen v předprogramu. Tentokrát bych měl běžet se všemi hvězdami v hlavním čase, a to je pro mě splněný sen. Ve Vítkovicích se mi vůbec dobře závodí. Zaběhl jsem si tam i osobní rekord 46.00.

Bude to výzva, abyste tuto hranici v kvalitní konkurenci pokořil a váš nejlepší čas začínal číslicí 45?
To určitě bude… (usmívá se) Ale popravdě zatím netuším, kdo by měl v Ostravě ze světové špičky nastoupit. Akorát vím, že bych se tam měl utkat a českou čtvrtkařskou jedničkou Patrikem Šormem.

Věkově jste se už definitivně posunul mezi dospělé atlety. Jaké máte pro netradiční sezonu se dvěma vrcholy plány?
Jak jsem zmínil, bude to vylepšení osobáku. V červenci bych se minimálně se štafetou rád podíval na mistrovství světa do Eugene a v srpnu na mistrovství Evropy v Mnichově. Tam už má naše štafeta zajištěný start z předchozí sezony. Samozřejmě není jisté, jestli budu v sestavě, ale pokusím se na oba šampionáty získat pevné místo v české top 4.

Jak se díváte směrem k červnovému mistrovství republiky?
V posledních dvou letech jsem ho vyhrál, a tak by nebylo od věci, abych si to ještě jednou zopakoval. (usmívá se)

Od zimy vás vedle vaší dlouholeté trenérky Hany Větrovcové vede i Ladislav Lála. Jak se vám tato „střídavá péče“ osvědčuje?
Mně se to líbí a jsem spokojený. Vlastně pokračujeme v tom, co nám fungovalo s trenérkou, ale zároveň jsme do přípravy přidali další aspekty, které ji ještě vylepšují a posouvají. Pro mě to je nový impuls. Pan Lála má trochu jiný úhel pohledu a zatím nám to dobře funguje.

Kdo bude na Kladno hází závodit

Muži
100 m: Andrew Robertson (Velká Británie) 10,10 s
400 m: Mazen Al Jassin (Saudská Arábie) 45,16 s

Ženy
výška: Christina Honsel (Německo) 192 cm

pozn.: výkony u jmen závodníků značí osobní rekordy