Se semifinálovým vystoupení však nebyl úplně spokojený. Startoval z páté dráhy, před sebou měl úřadujícího šampiona Karstena Warnolma z Norska. Ten se mu vzdaloval, naopak k českému sprinterovi se blížil Jamajčan Rusheen McDonald. Na seběhu se před Krska dostal a ten musel o postupové třetí místo tvrdě bojovat s dotírajícím Slovincem Rokem Ferlanem, což se mu podařilo.

Matěj Krsek byl v rozbězích na HMS v Glasgow nejrychlejší ze všech čtyřstovkařů
Suverénní postup. Matěj Krsek vyhrál rozběh a večer poběží semifinále

„Finále je skvělé, ale se semifinálovým závodem nejsem příliš spokojený,“ říkal v rozhovoru s ČT Matěj Krsek. „Byl to těžký běh, ale byl jsem zavřený a nemohl jsem běžet podle svých not. Obíhal jsem Jamajčana, a to mě stálo hodně sil. Naštěstí jsem třetí místo uhájil.“

Nejrychlejší čas (45,69) ve dvou semifinálových bězích zaznamenal Belgičan Alexandr Doom, který bude mít v boji o medaile nejvýhodnější dráhu. Matěj Krsek byl naopak ze všech finalistů nejpomalejší, a tak nejspíš dostane nejméně výhodnou první dráhu. Postup mezi šest nejlepších na HMS je však jeho velkým úspěchem. Ostatně tím splnil slib, který před cestou do Skotska vyslovil.

Matěj Krsek na dráze Ataköy Arény při loňském halovém mistrovství Evropy v Istanbulu
Krsek myslí na finále čtvrtky. Glasgow je pro mě vrcholem halové sezony, říká