Práva na kladenské soutěže převzal letos od dlouholetého majitele Aleše Šturma právě Kyšičák Filip Gibiš. Sám patří už mezi absolutní hráčskou špičku, teď se navíc o v Kladně populární sport stará i organizačně. Vánoční turnaj pro něj bude prubířským kamenem, i když sám také nastoupí a s Dominikem Stříbrným budou patřit mezi hlavní adepty na prvenství. Stejně jako třeba Michal Pošta a Daniel Podpěra z Kačice, ti vyhráli loni.

„Hlavně, aby se povedl celý turnaj. Mám přihlášeno 35 dvojic, nicméně tajným snem je padesát. Nejvíc jich ale bylo 56,“ loví z paměti Filip Gibiš, který neumí fotbálek pouze za stolem, ale i ten pravý, na trávě. Ve Hřebči, kde na podzim hostoval, pomohl tenhle brankář k prvnímu místu v krajské I. A třídě, navíc trénuje malé fotbalisty pražské Sparty.

„Mám toho moc, i proto je chytání až na třetí koleji. A kdyby mě Unhošť nepustila do Hřebče, kde je skvělá parta, už bych s chytáním skončil,“ říká bez obalu.

Ale zpět k Vánočnímu turnaji ve stolním fotbale. Na osmi až deseti stolech pocházejících výlučně ze Španělska (první přivezl do Kladna David Már a hrálo se v klubu 19) se čekají obrovské bitvy plné emocí.

Volnější by to mohlo být při turnaji dětí, který v Kyšicích začne už ve 12 hodin. Filip Gibiš by právě děti rád na Vánočním turnaji uvítal a hru mezi ně dostal.

„Lepší, než aby seděly u počítačů a hrály fotbal na něm, ne?“ říká. „Když jsem v Unhošti pořádal fotbalový kemp pro děti, vzal jsem jim tam jeden stůl a ohromně je to bavilo. Rád bych to dostal mezi mladé všeobecně víc. Lákadlem může být i to, že se hraje výlučně na stolech ve stylu španělského El Clásika, tedy bitvy mezi Realem a Barcelonou. To mají dneska rádi,“ myslí si Gibiš.

Tomu se povedlo sehnat i dost sponzorů včetně SAMK Kladno. Tím pádem i zajímavé ceny spíše zážitkového charakteru. „Zvu všechny a vezměte i děti, budou se bavit,“ dodal Gibiš.

A pokud už jste se rozhodli, tady je na něj telefonní číslo: 721 531 793.