Po první třetině, kdy Kladno vedlo 3:0, jste připouštěl, že máte štěstí. To se nakonec potvrdilo…

První gól jsme vytěžili z přesilovky, druhý a třetí byly podle mě dílem náhody. Zdálo se mi, že hráči Bohemky byli v závěru první části trochu unavení. Ale Bohemka není žádný nováček. To se ukázalo hned ve druhé třetině. I když jsme zvýšili na 4:0, nepoložili se. Nakonec zápas v polovině třetí třetiny zdramatizovali, když za stavu 4:3 pro nás hráli přesilovku. Kdyby srovnali, mohlo být zle.

Jenže nesrovnali a vy jste naopak v oslabení skórovali na 5:3…

To byl podle mě bod zlomu. Bohemka ve třetí třetině vyvinula neskutečný tlak. Dali dva rychlé góly. Když cítili šanci zápas otočit, byli na koni. Strašně chtěli dát gól, ale zapomněli bránit. Udělali chybu na půlce a my šli do přečíslení. Dnes skvělé hrající Marek Zapletal vlastně zápas rozhodnul.

Nechali jste si dát v rozmezí jedné minuty dva góly. Kde se stala chyba?

Na 4:2 snižovala Bohemka z dorážky. Obrana zaspala. O pár vteřin později nastal zmatek z rychlé rozehrávky. Tady jsme zaspali všichni.

Ve třetí třetině bylo znát, že nemáte tolik šancí. Byla Bohemka o tolik lepší?

My Bohemku dobře známe. V kabině jsme si řekli, že je necháme hrát s míčkem. Nechtěli jsme přistoupit na jejich hru a hrát nahoru dolů. Nakonec se to vyplatilo. Poslední dvě branky jsme vytěžili z jejich chyb při aktivní hře dopředu.

Časté osobní souboje byly mnohokrát za hranicí pravidel. Tomu odpovídalo i hodně přesilovek. Byl podle tebe zápas vyhecovaný?

Nesetkali jsme se s Bohemkou poprvé. Je to pro nás takové malé derby. Pokaždé se vyhecujeme. Ale myslím, že ani nám, ani jim to nevadí. Nikdo na hřišti nefňukal.

Štěpán SEDLÁČEK