„Závody byly výborně zorganizované a kvalitní, protože se jich zúčastnila celá česká špička,“ uvedl vítěz, který je v průběžném pořadí Světového poháru sedmý. Teď se připravuje na prestižní závody v italském Arcu a také na MS ve Španělsku.
Třiadvacátý ve SP je v sobotu druhý Jiří Švácha ze Sambar sportu Kladno. Borce z Lán ve finále od první příčky dělilo málo. V první cestě s Hrozou prohrál o dvě vteřiny, ve druhé o jednu vyhrál. „Bylo to strhující finále, podle mě jedno z nejkvalitnějších a nejtěsnějších v rámci Českého poháru i mistrovství ČR od roku 2002,“ mínil dvacetiletý lezec. Také třetí příčka zůstala v Kladně, a to zásluhou mladičkého domácího objevu Dominika Miky, jenž v malém finále porazil zkušenějšího Hejla.
Soutěž žen opanovaly kladenské lezkyně. Nejrychlejší byla 18letá Tereza Jendřejasová, která vyhrála hned svůj první závod. „Bylo to super, měla jsem malinkou trému, ale brzy opadla. Bylo to však fyzicky náročné,“ přiznala. Čtyřiadvacet metrů vysokou věž dokonce nezvládli tři muži! Vítěz byl nahoře za 25 vteřin.
Velký dík závodníků patří lezeckému nadšenci Martinu Tučkovi, duši podniku.