„Je to můj osobní letní Dakar, odjedu to celé sám. Už mám za sebou přes patnáct set kilometrů přesunu autem a technické přejímky,“ hlásil z Rumunska. Ve středu na Podmola čeká 250 ostrých kilometrů a soutěž bude zakončená sobotní etapou. Ta podle organizátorů měří přes 500 kilometrů, což z ní dělá nejdelší etapu v evropských rallye.

Loni se Podmol zodpovědně připravoval na letošní Dakar, jenže havaroval už v první etapě. Zlomil si dva obratle a nemohl pořádně dýchat. „Už jsem úplně v pořádku a navíc jsem si nechal vytáhnout všechna železa z levé nohy, kterou jsem si na mnoha místech zlomil už dřív,“ dodal mistr světa freestyle motokrosu a producent dokumentárních filmů.

Oliver König v Itálii do cíle kvůli technickým problémům nedojel.
König v Itálii do cíle nedojel. Vedro trápilo jezdce a motorky

Shání partnery na Rallye Dakar

O tom, že je v plné síle, svědčí jeho účasti na nedávných akcích. Ve Vídni skákal salta na dakarské motorce a v Mnichově vybojoval druhé místo v týmovém závodě Night of the Jumps. Za sebou má i pět exhibic po českých festivalech nebo moto srazech. A nyní už je opět v sedle motorky v dálkové soutěži.

„Všechno si dělám sám, už jsem odjel dvacet hodin autem. Beru to jako trénink na příští Rallye Dakar, na níž sháním partnery. Po Rumunsku začnu s náročnější přípravou na dálkové motorce,“ zmínil Podmol. Nejvýživnější porci přinese sobota, kdy se pojede úsek dlouhý přes 500 kilometrů.

Potom Podmol odlétá s režisérem Ladislavem Zemanem do Španělska natáčet reklamy pro několik firem. V létě ho ještě čeká show v Košicích, od 18. srpna exhibice s týmem Fesh Fesh na Barum Rallye a na konci měsíce pak Podmolbros Hometown show, která se uskuteční 26. srpna přímo u něj doma v obci Znosim.

Macíkův tým MM Technology se po úspěšném Dakaru poprvé představí na víkendové Baja Aragon.
Macík se těší na Baja Aragon. Cíl je jasný. Chceme s Čendou vyhrát, říká