Toho kladenské vedení skutečně nemusí, dokonce před lety osnovalo jeho sesazení a nahraní expromátorem Kladna Milanem Volfem, přesto majitel klubu Jindřich Licek s Otakarem černým zásadně nesouhlasí.

„Pan Černý se podle mě zbláznil a komentuje něco, čemu vůbec nerozumí. Zvolili jsme velmi dobře obsazený turnaj v Pecce hlavně ze sportovních důvodů,“ s úsměvem se ohrazuje proti tvrzení znáného Kladeňáka.

Podle něj je Kladno jeho soukromým klubem, a kdyby ho poslal do Ameriky, může to být každému jedno. „Opravdu s ním mohu dělat co chci. To pan Černý zastupuje veřejno–právní televizi, tedy soukromníkem není. A měl by vystupovat více diplomaticky,“ dodává Licek.

Pozastavuje se také u Černého kritiky na neuznání volby nového vedení svazu. „Prý bylo zvoleno demokratickým způsobem. To je nesmysl a já na to mám důkazy, jenže to je spíš na soudy a já to řešit nechci. Považuji se za slušného člověka a osobně se rozhodnutím svazu podřídím. Skutečně nevymýšlým žádné aktivity proti svazu.“

Proč se tedy Otakar Černý podle Jindřicha Licka na extraligové kluby startující v Pecce tolik rozlítil?

Licek svůj názor má.

Podle něj tam šéf sportu v ČT rád jezdí a má zde dobré vztahy s činovníky.

„V minulosti jsem ho tam několikrát viděl a vždy dobře naladěného. Má tam dobré známé a to je jeho věc. My se prostě chtěli připravovat jinde a to je zase naše věc. Aby nás za to kritizoval jeden z šéfů veřejno–právní instance, je poněkud zvláštní,“ dodal Jindřich Licek.

Vyjádření Otakara Černého st.
Na vyjádření trenéra Licka zareagoval také Otakar Černý, šéf sportovní redakce ČT. „Budu stručný. Na nikoho jsem nezaútočil. Jen jsem odsoudil řešení vnitřních funkcionářských sporů na úkor sportu. O tom, že šlo o protest proti zvolení Antonína Lébla, hovořil v neděli druhého srpna toho roku v pořadu BBV pan Martin Gerža z klubu JMP Brno, který také v Dřevěnici chyběl,“ píše černý ve svém vyjádření.
Podle něj je zajímavé, že se zrovna pan Licek ohrazuje. „Ani ve snu mi nenapadlo, že by zrovna on vymýšlel aktivity proti svazu. Jestliže se v mém textu našel, tak mi to překvapuje,“ diví se šéf sport ČT a přiznává, že do Dřevěnice jezdí rád. „Ano, mám tam spoustu známých – jezdím tam čtyřicet let. Bohužel mnoho jich už zemřelo. Mám ten turnaj rád, a proto mi vadí faul, který na něj byl spáchán. Ano, byl jsem tam vždy dobře naladěný. A jestliže mě pan Licek považuje za blázna, pak ho prosím, aby mi třikrát týdně nezval k různým jednáním či účasti na utkáních Kladna. Blázni do hlediště ani k závažným jednáním – třeba o přímých televizních přenosech – nepatří,“ dodal Otakar Černý starší.