V Záboří, kde byl závod zároveň prvním kolem Českého poháru, slavil etapovou výhru na technické trati Loderer. Lidickou etapu už vyhrál český jezdec Adam Ťoupalík známý spíše z cyklokrosového světa. Na silnici reprezentuje stáj ELKOV KASPER Czech Cycling Team. V celkovém pořadí však poskočil jen na třinácté místo, v Lidicích totiž borci přijeli prakticky pohromadě v pytli.

V čele se tak udrželi Němci, které mohli ohrožovat čeští reprezentanti v čele s v sobotu druhým Vojtěchem Sedláčkem nebo Mathiasem Vackem. Ti však už v neděli do Lidic nedorazili.

„Větší účast byla v sobotu v Záboří, kde bylo na jezdcích vidět, že po koronavirové pauze se na závody ohromně těší. Navíc tam byla moc pěkná trať, kde sice nebylo tolik kopců, ale byla hodně technická. Do Lidic dorazilo asi devadesát jezdců a musím říci, že závod tady byl velmi rychlý,“ komentovala dění jedna z duší cyklistických Lidic Alena Slánská.

Ta poděkovala za podporu Středočeskému krajskému úřadu a také Obecnímu úřadu Lidice za poskytnutí zázemí pro více než padesát let trvající závod, v němž slavila výhru spousta slavných jezdců.

Výsledková listina ZDE