Největší pozornost ale byla v průběhu závěrečné etapy zaměřena na trojici Andrle (PSK Whirlpool), Kadlec (ASC Dukla) a Boubal (Regensburg), která vedla ve shodném čase průběžné pořadí.

Do cíle přijela v hlavním balíku, jenž na vítěze ztrácel téměř dvě minuty. Z toho těžil René Andrle, který byl ze zmíněných tří cyklistů nejlepší v sobotní nejnáročnější Křivoklátské etapě a tím se podle reglementu stal celkovým vítězem 43. ročníku Lidic 2008.

Vítězný Andrle si závod pochvaloval, hlavně sestavením tratí. „Jezdilo se hodně mezi městy a bylo méně okruhů,“ uvedl a ke strategii svého týmu doplnil: „Závod jsme se snažili mít celou dobu pod kontrolou, což se podařilo.“

Ani 34letému zkušenému borci se ve velkých vedrech nevyhnuly kritické momenty. „V sobotu jsem měl menší krizi, hodně mi pomohl Ondra Sosenka, který zároveň etapu vyhrál. Dnešek si můj tým opět pohlídal a díky tomu jsem i zvétězil.“


Čtvrtou pozici obsadil se ztrátou 28 vteřin Menger (Tábor) a pátý dojel Sosenka, jenž ztrácel 56 vteřin. Nejlepším vrchařem čtyřetapového závodu se stal Rybařík.