Pilot sedlčanské stáje dojel do cíle jen čtyři minuty za vítězným Španělem Javierem Mariezcurrenou. Pro třetí a čtvrté místo si dojeli Richard De Groot z Firemen Dakar Teamu a Florian Skibba z Ruhrtal Racing.

Sedlčanské kamiony spolupracovaly

Vozy z produkce MM Technology prokázaly na Baja Aragon 2023 kvalitu a jejich posádky také smysl pro fair play. „Jsem rád, že se všechny naše kamiony umístily na předních místech. O to víc mě ale potěšilo, jak jsme mezi sebou dokázali na trati spolupracovat,“ vyzdvihl Macík.

Čenda s Macíkem za volantem ve druhé části soutěže doháněl zaváhání z páteční etapy, kdy po vítězném prologu nabral ztrátu 17 minut na průběžného lídra. V sobotu Češi vyhráli jak dopolední rychlostní zkoušku, tak i zkrácenou závěrečnou erzetu.

Motorkář Martin Michek na Rallye Dakar 2023
Sportu se může věnovat díky své ženě. Zařídí všechno, pochvaluje si Michek

„Čenda byl fantasticky připravený. Náročnou trať v enormním vedru zvládal s přehledem a jen páteční ztráta znemožnila výhru. Ze Španělska si ale bereme jen to nejlepší, všichni jsme získali další důležité zkušenosti,“ okomentoval řidič průběh.

Baja Aragon se konala v okolí města Teurel a probíhala v ohromném horku. Organizátoři museli dvě ze tří rychlostních zkoušet zkrátit. „Trasa byla velice náročná. Každou vteřinu bylo nutné se soustředit na dění na trati i kolem ní. Soutěž je pověstná úzkou tratí a ostrými zatáčkami. Přesně to splnila i letos,“ přiblížil navigátor František Tomášek.

Blíží se Posedlí Dakarem Open Air

„V ostrém tempu jsme si mohli vyzkoušet některé věci z testů v Tunisku a nové nastavení podvozku splnilo naše očekávání. Na autě se zároveň neobjevila jediná závada. Náporem na techniku ovšem byla vysoká teplota. Čenda však fungoval parádně a s jeho výkonem jsme spokojení,“ zhodnotil technickou stránku palubní mechanik David Švanda.

Ollie Roučková nebude působit v roli řidičky.
Ollie usedá na místo na navigátora. CZech Samurais míří na Dakar Classic

Už 5. srpna se mohou fanoušci s týmem MM Technology a dalšími účastníky Rallye Dakar setkat v Sedlčanské kotlině na akci pro celou rodinu Posedlí Dakarem Open Air. „Čendu do Sedlčanské kotliny pořádně vypucujeme. Předvedeme ho návštěvníkům a samozřejmě přidáme spoustu zážitků ze Španělska,” pozval diváky Macík.