V jeho řadách také letos řádí muž, na kterého má předposlední celek tabulky řadu černých vzpomínek. Střelec David Filinger je porazil i v prvním vzájemném utkání, kdy do Mandovy sítě nastřílel tři z pěti gólů vítězů. Dva z nich zařídil v době, kdy hosté mohli pomýšlet alespoň na bod (37., 39.).

S jedenadvaceti brankami druhý nejlepší střelec soutěže ale v posledním kole nehrál. „Škoda, že si trest neodstál proti nám,“ zalitoval trenér SK Petr Hlaváč, jenž musí eliminovat Filingerovo umění. Pokud už se do koncovky dostane, bude proti němu stát brankář Pavel Manda, na kterého se v posledních kolech Kladno může spolehnout. „Má výborný výběr místa a pohotovou koncovku,“ připomněl kladenský brankář Filingerovy zbraně.

Manda přiznal, že jeho současná forma je nad očekávání. „Vzhledem tomu, jak jsem vytížený v zaměstnání mě samotného překvapuje. Teď jsem ale kvůli práci celý týden netrénoval,“ konstatoval pětadvacetiletý gólman, jenž si loni zachytal v Brazílii za národní tým.

Díky pracovní vytíženosti prý nemá čas zabývat se ošemetnou situací týmu a přemýšlet o soupeři. „Alespoň půjdu do utkání s čistou hlavou bez nervů,“ přiznal borec, kterého by sestup pochopitelně mrzel. „Mezi první a druhou ligou je obrovský rozdíl. Myslím, že nás případný sestup by futsalu na Kladensku hodně ublížil,“ uvedl Manda a připomněl současnost slánské Čechie, bývalého účastníka nejvyšší soutěže, který se od té doby nedokázal vzpamatovat, byť letošní sezona tak špatná není.

Další krůček k záchraně mohou Kladenští učinit dnes (21), protože Benago je tým, proti kterému doma pravidelně bodují. A zda Pavel Manda rozšíří svoji útlou sbírku vstřelených gólů? Určitě by nebyl proti, protože brankáři je většinou dávají při power–play.