Na start tohoto náročného maratonu se postavilosedm statečných, většinou z Kladna a okolí. Závod podle očekávání nejrychleji rozběhl stochovský rychlíkKlos, následovánSyblíkem z MK Kladno. Oba brzy předbíhali ostatní běžce kolo za kolem a jejich náskok tak utěšeně narůstal. Naopak na posledním místě odběhal první kilometry krušovickýBeránek, poté poslední příčka na dlouhou dobu patřilajediné dívce -řevničovskéRůžkové, která po polovině závodu ztrácela několik kol na předposledníhoGeho z SK Jizera.

Karty se tak zdály být rozdány, ale kdepak, nebyly. Vše podstatné se teprve mělo odehrát! Dosud vedoucí Klos se začal potýkat s krizí a přepustil první pozici vyrovnaně běžícímuSyblíkovi. V pohodě běžel i Beránek a zhruba na 30. km se dostal na 2. místo před stále se propadajícíhoKlose. Toho předběhl takéslánskýKubát.

Dosud volně, ale jistě běžícíRůžková se dotáhla na 5. pozici a asi 7 km před cílem se nadechla ke krásnému a velkolepému sólu, při němž udělala z ostatních běžců pouze přihlížející kompars, když je předbíhala jedno kolo za druhým. Zhruba na 38. km se dostala na třetí místo před Kubáta. V posledních čtyřech km na něj získala v cíli plných 12 minut. Pohádkovým závěrem tak připravila sobě, ostatním běžcům, pořadatelům i přihlížejícím nezapomenutelný sportovní zážitek.

Potleskem i vkusnou účastnickou medailí byli oceněni všichni závodníci. Velké poděkování patří pořadatelům z MK Kladno, kteří vykouzlili báječnou atmosféru a povzbudivými slovy dokázali pomoci každému závodníkovi.

Kompletní výsledky:

1. Petr Syblík 4:46:46 (MK Kladno)
2. Josef Beránek 5:11:23 (Krušovice - MK Kladno)
3. Lucka Růžková 5:15:45 (Řevničov - MK Kladno)
4. Miloslav Kubát 5:27:48 (Slaný)
5. Evžen Ge 5:44:54 (SK Jizera)
6. Václav Klos 6:03:48 (MK Kladno)
7. Václav Hons (nedoběhl pro zranění).

(jb)