Z daných podmínek, včetně menší konkurence, loňský rekord Mulugety Serbessy (2:42:07) lehce odolal. Nejdřív v cíli byl Rudolf Cogan. Jeho čas 2:56:43 min. byl ve skutečnosti výrazně lepší, protože bez osmi vteřin vybíhal se ztrátou pěti minut na ostatní!

„Trenér mi řekl, že z Prahy budu v Unhoští za půl hodiny a jel jsem to čtyřicet minut,“ vysvětlil pozdní příjezd bývalý chodecký reprezentant, jemuž unhošťský závod sloužil jako příprava na důležitý závod v dlouhém triatlonu. „V březnu se pokusím v Číně kvalifikovat na Havaj,“ připomněl 38letý běžec slavný závod Iron man.

Skoro dvě minuty ztrácel druhý v cíli Miloš Lambert, jenž se vítěze dlouho držel. „Před posledním kolem mi utekl a ani jsem se ho nesnažil držet. Věděl jsem, že na něj nemám,“ prohlásil běžec z Milovic, jemuž závody v našem regionu přirostly k srdci. Bramborovou medaili má Jan Flídr z MK Kladno, který vyhrál kategorii padesátníků.

Mezi pěti odvážnými ženami dominovala blondýnka Olga Pokorná z Olympu Brno. „Asi v polovině závodu jsem věděla, že mě nikdo nedožene,“ přiznala znojemská rodačka a pochvalovala si podmínky. „Bylo to super. Ráda běhám v zimě, možná ale mohlo být a trošku tepleji,“ uvedla.

Druhou v pořadí Soňu Rybáčkovou z MK Kladno zradilo koleno. Vycházející hvězdička kladenského vytrvaleckého nebe však zabojovala, čas pod čtyři hodiny ale nestlačila.

Půlmaraton se stal kořistí jejího klubového kolegy Josefa Podušky (1:25:52).

Cílem proběhlo 59 běžců a všichni se dostali pod pět hodin. „To tady dlouho nebylo,“ pochvaloval si ředitel závodu Jiří Ben Pucholt a ocenil i ty, kdo se v chladu starali o hladký průběh závodu.

Muži: 1. Rudolf Cogan (Nová Paka) 2:56:43, 2. Miloš Lambert (Milovice) 2:58:27, 3. Alexandr Borovec (Choceň) 3:04:39 … 4. Jan Flídr (MK Kladno) 3:06:21.

Ženy: 1. Olga Pokorná (Olymp Brno) 3:46:06, 2. Soňa Rybáčková (MK Kladno) 4:01:15, 3. Veronika Svobodová (Varnsdorf) 4:02:30.