Finálový závod M MČR juniorských družstev měl na startu šest týmů a mezi favority patřily celky z pražské Markéty, která do Slaného přicestovala sice bez Jana Kvěcha, ale nechyběl mistr ČR juniorů jednotlivců Petr Chlupáč a ani druhý muž tohoto šampionátu Daniel Klíma. Ten startoval společně s Jaroslavem Vaníčkem a Chlupáč měl za kolegu Adama Bednáře.

Mistrem ČR se po výborném výkonu stali Daniel Klíma - Adam Bednář, kteří ztratili pouze jeden bod a jasně dominovali. Druhá příčka rovněž putuje do Prahy zásluhou páru Petr Chlupáč - Jaroslav Vaníček.

Slánský juniorský tým po bojovném výkonu obsadil po delší době medailové umístění, Bruno Belaň a Matouš Kameník předvedli před domácím publikem své současné maximum a zaslouženě stanuli na třetí příčce. Oba dva shodně vybojovali 12 bodů, navíc v jízdě č.5. měl Kameník po kolizi s Klímou pád. Naštěstí oba mohli pokračovat, byť motocykl domácího jezdce nebyl v následujících dvou jízdách v patřičné kondici. Slánské duo ještě v roli náhradníka doplnil Vojtěch Zamazal a domácí tým byl jediný, kdo využil tuto možnost.

Na nepopulární čtvrté příčce skončili jezdci PK Plzeň, kteří o dva body překonali celek AMK ZP Pardubice. Poslední šestou pozici obsadili plošináři AK PD Walbo Kopřivnice.

Mistrovství ČR 125 ccm juniorů ve věkové kategorii 10-15 let jasně ovládl slánský Karel Průša, ten nenašel přemožitele a jasně s maximem 12 ti bodů zvítězil. Druhou pozici obsadil plzeňský Štěpán Melč a třetí příčka patřila Petrovi Markovi s SC Chabařovice, který ve Slaném ztratil na Karla Průšu tři body, a tak oba jezdci do závěrečného závodu půjdou se shodným bodovým ziskem a postarají se tak o závěrečné drama.

Další zástupce AK Slaný Štěpánka Nyklová tentokrát nepotvrdila minulé vystoupení z Prahy a na jejím výkonu se podepsala nervozita. Zisk pěti bodů jí stačil na pátou pozici a boj o uhájení celkového třetího místa před Štěpánem Melčem bude mít v Chabařovicích 17. září rovněž svůj náboj.