Hlavní postava turnaje a jeho organizátor Libor Smetana dal i tentokrát dohromady hodně silný celek, ale ostatním se povedlo to samé. A tak nakonec Kladno do finále těsně neproniklo, České Budějovice v něm porazily Jihlavu.

Do Městské hokejbalové arény dorazilo jen pět týmů. Smetanovi se na poslední chvíli omluvili borci Ústí nad Labem a Old Boys Slovakia.

„Měl jsem určité obavy, protože letos bylo hlavní akcí MS veteránů v kanadském Banffu. Ale nakonec dorazilo pět skvělých týmů. Že hrály každý s každým se ukázalo přínosem. Turnaj byl velmi zajímavý, vyrovnaný a dramatický až do konce," těšilo Smetanu, který pochválil všechny nováčky – Jihlavu, Most i Žilinu.

Kladeňáci na úvod podlehli Českým Budějovicím, jimž skvěle zachytal Fukárek, 0:2. Pak sice jasně přehráli Žilinu 4:0, po boji i Most 2:1. Ale v závěrečném duelu s Jihlavou hráli 2:2 a byli odkázáni čekat na výsledek posledního utkání skupiny. V něm potřebovali, aby České Budějovice podlehly Žilině, a to se ale nestalo.

A tak na ně zbyla bronzová medaile.

Zlato mají Jihočeši, jimž opět v pravou chvíli zachytal skvěle Fukárek a Jihlavu zdolali 3:0.

„I přes několik zranění se dokázal jejich celek semknout a v rozhodujících chvílích převážit misky vah na svoji stranu," konstatoval Libor Smetana na adresu vítězů a poděkoval všem týmům za účast a i výkony. „Obavy byly zažehnány, turnaj měl parádní úroveň," dodal muž, který se také postavil do kladenské brány a třeba Žilinu vychytal úžasně.