„Český fanoušek musel být s takovým volejbalem spokojený. Každopádně se chceme do Karlových Varů v neděli vrátit a užít si tam v pondělí Velikonoce. Takový máme motivační plán," usmíval se přes porážku kladenský asistent Petr Klár.

V úvodní sadě získali domácí poměrně brzy pětibodový náskok, který narostl až na osm. Kladenští ještě zabojovali a hrozící debakl odvrátili.

Druhý set byl odlišný. Při prvním technickém timu měli Západočeši bod k dobru, pak ale hosté natáhli neuvěřitelnou, sedm bodů dlouhou šňůru a získaný náskok do konce ještě zvýraznili.

„Taktické pokyny jsme začali plnit v prvním setu až od stavu 17:11, přitom jsme věděli, že úvodní sada bude rozhodovat. Od té doby jsme byli až do půlky třetího lepší," uvedl Klár.

V třetím setu platilo: každý chvilku tahá pilku. Soupeři se od sebe vzdálili maximálně na dva body a až v závěru Karlovarsko po prvním setbolu odskočilo na konečné tři.

Zápas se lámal za stavu 14:16, kdy šel po technickém timu na servis Džavaronok, který uhrál čtyři body včetně dvou es.

„Musíme uznat, že je to vynikající hráč, zlomový okamžik udělal on," konstatoval Klár s tím, že do té doby hráli výborně.

Na adresu mladého borce měl i připomínky ohledně nezvládnutých emocí, které by rozhodčí neměli ponechat bez povšimnutí.

Poslední dějství se lámalo v jeho polovině, kdy Západočeši získali šestibodový náskok (17:11), který si udrželi až do konce. Využili druhý mečbol.

Karlovarsko – Kladno 3:1.
Sety: 21, -17, 22, 19. Čas: 120 minut.
Kladno: Trojan, van Haarlem, Bouza, Fokt, Křesťan, Cull, libero Václavík. Střídali Nesvačil a Kozík.