Na stadionu Hayward Field předával kolík Pavlu Maslákovi kolem páté pozice. Ostřílený čtvrtkař pak vytáhl českou sestavu na třetí místo a Michal Desenský umístění ještě o jednu příčku vylepšil. Finišman Patrik Šorm si pak s přehledem postupovou pozici pohlídal.

České kvarteto tak nebude chybět v boji o medaile. Na kontě už má medaile z halového mistrovství Evropy, ale finále na velké světové akci zažijí poprvé.

Krsek se tentokrát z loňské pozice náhradníka na OH prosadil do základní sestavy. „Nervózní jsem ani moc nebyl, já jsem se na ten závod docela těšil,“ komentoval pro Českou televizi svůj debut trojnásobný republikový šampion.

„Poprvé s námi běžel Matěj a hned jsme ve finále. Asi ho s sebou budeme vozit jako panenku pro štěstí,“ smál se nejzkušenější český závodník Maslák.

S časem ale navzdory vyrovnanému tuzemskému maximu Češi spokojení nebyli. „Chtěli jsme běžet pod 3:02,“ prozradil Šorm. „Máme velikánskou radost, že jsme postoupili, ale jsme trochu smutní že to nebylo rychlejší,“ doplnil ho Maslák.

Finále se běží v pondělí ve 4.35 SELČ.