„Jednou jsme někde něco vyhrát museli, ale bez kluků z Ústí a Milana Schnaubelta by to asi neklaplo, i když všichni zahráli dobře," říkala po turnaji duše mužstva Pavel Švenkrt.

Vyplatilo se mu, že si na turnaj vypůjčil čerstvého reprezentanta ČR Milana Schnaubelta, který hokejbal miluje tak, že bez něj nechtěl být ani o dovolené. A stal se nejlepším útočníkem celého turnaje.

Hodně byli cítit i zmíněné posily z Ústí – Ondřej Poláček a Petr Humhal, nedávní vítězové Českého poháru. Humhal se stal dokonce nejproduktivnějším hráčem turnaje.

Kladno ztratilo pouze dva body v utkání s Kadaní, jinak všechny své souboje vyhrálo. Nejvyrovnanější střetnutí sehrálo s druhou Krupkou, když vítěznou branku vsítilo za nerozhodného stavu 1:1 po jedné z mála chyb krupské obrany. Jak se později ukázalo, právě díky tomuto gólu celý turnaj ovládlo.

Kapitán Pavel Švenkrt pochválil i tradiční ikonu týmu, brankáře Karla Hanzala. Pořád vitální padesátník sice věren své pověsti pár gólů pustil, ale v rozhodující chvíli Rozhodčí podržel, když chytil bravurně samostatný nájezd. „Jemu i ostatním patří velká pochvala a poděkování. Stejně jako dalším, kteří za náš tým v minulosti nastoupili, nebo ho podporovali," poděkoval ještě Pavel Švenkrt, který mužstvo nyní přejmenuje na Popi Tým.

Popi je jeho letitá přezdívka.

Perličkou celého turnaje byl start brankářky Alice Rusinové v dresu lounských Legends. Gólmanka přivezla se svým partnerem a spoluhráčem do Krupky i pětiměsíční miminko, o které se jim starala kamarádka.

„Děkuji všem za povedený turnaj. Jsme velmi spokojení s jeho průběhem, nejen po herní stránce – druhé místo je pro nás pěkné, ale i po stránce organizační. Bez chyb bylo i chování hráčů a panovala přátelská atmosféra. Už teď se těšíme na další ročník," vyjádřil se za pořadatelský oddíl jeho předseda a výtečný organizátor František Bílek.

Wizards Cup 2015

Konečné pořadí: 1. Rozhodčí Kladno 13 bodů, 2. Wizards Krupka, 12 bodů, 3. Panthers Kadaň 10 bodů, 4. Warriors Chlumec 4 body, 5. Legends Louny 3 body, 6. Wolves Chomutov 1 bod.

Nejlepší střelec: David Kroupa (Wizards Krupka)
Nejproduktivnější hráč: Petr Humhal (Rozhodčí Kladno)
Nejlepší útočník: Milan Schnaubelt (Rozhodčí Kladno)
Nejlepší obránce: David Bím (Wizards Krupka)
Nejlepší brankář: Alexandr Balachonov (Panthers Kadaň)