Stejně jako v úvodním duelu série nedokázalo Kladno 
v sobotu vstřelit svému sokovi gól a vinou trefy Soukupa
 ze závěru prostředního dějství prohrálo 0:1.

„Zvítězilo mužstvo, které projevilo větší vůli. Pokud nebudeme střílet, nemůžeme dát branku. Kdo nedává góly, nemůže vyhrávat. V neděli nic neodevzdáme zadarmo,“ řekl po třetím duelu trenér Alpiqu Drahomír Kadlec.

Jeho tým tak měl před nedělní odvetou na nůž na krku. 
S jeho ostřím se vyrovnával dobře, poněvadž od začátku druhé části vedl po brance Příhody, jenž sobotní utkání kvůli zaměstnání nedohrál.

V hektickém závěrečném dějství však Severočeši využili dvě přesilovky, přičemž Langthaler je 71 vteřin před koncem základní hrací doby poslal do semifinále.

„S jejich trenérem panem Cermanem jsme se shodli, že jsme tahali za delší konec my. Bohužel rozhodčím se moc nepovedla poslední třetina. Nechci naše vyřazení svádět na ně, protože když ve čtyřech utkáních dáte jen čtyři branky, nemůžete  postoupit,“ prohlásil Kadlec, jehož naštval přístup starších hráčů.

„Tvoří polovinu týmu a jen tři čtyři to odmakali. Nejde o to, že jsme vypadli, ale jak jsme vypadli. Půjdu do toho na tvrdo, protože chci zpátky bojovat na Kladně o titul,“ naznačil Kadlec, že se dají očekávat další změny v kádru.