V pátek ale hosté potvrdili, že jejich poslední výkony nebyly dílem náhody. Na mistra vyrukovali s účinnou zónovou obranou a dokonce šli zásluhou Vašáka do vedení. Východočeši ovšem bleskově stav otočili a po pauze třemi góly rozhodli. Šest minut před koncem Müller upravil z desítky na konečných 5:3.

„Donutili jsme je makat do poslední minuty. Vypadalo to, že se bojí o výsledek. Dohadovali se i s rozhodčími, asi byli nervozní z toho, že zápas nebyl tak jednoznačný, jak čekali,“ prohlásil trenér Kladna Petr Hlaváč, jenž se proti téměř kompletnímu soupeři musel obejít bez pětice Veselý, Chaloupka, Vincenc, Volf a Říčka.

Výsledek a výkon týmu ho proto obzvlášť potěšily. „Je to určitě povzbuzením do dalších zápasů,“ doplnil Hlaváč.

Chrudim - Kladno 5:3 (2:2)
Branky: 14. Kopecký, 15. Sluka 22. Mikan, 26. Mareš, 33. Kopecký - 5. Vašák, 18. Vymetalík, 34. Muller
ŽK: Kroulík - Elman. Rozhodčí: Honěk, Glogar.
Chrudim: Meller- Linhart, Kroulík, Sluka, Mareš, Popelka, Kopecký, Hauf, Vladyka, Mikan, Bouška.
Kladno: Manda - Čurda, Müller, Junek, Vymetlík, Vašák, Jaráb, Elman.