Skvělá atmosféra, show, adrenalin, spoustu gólů, freestyle parádičky – to vše nabídl druhý ročník Mistrovství ČR v 1vs1 fotbale.
Freestyle fotbalová show přinesla uvolněnou atmosféru v duchu fair-play a každý hráč si užíval, že může být součástí show v obchodním centru.

Diváci, sledující zápasy z několika pater Galerie Harfa, zajistili výbornou atmosféru a kulisu. Pro hráče i diváky byl zajištěn Live sestřihy zápasů, online výsledky i komentované zápasy.

Šestatřicet z devadesáti sedmi zápasů bylo ukončeno K.O 4:0, kdy hráč obdržel čisté housle a zápas byl u konce! Titul Mistra České republiky, zajímavé prize money, metrový pohár, sportovní vybavení a zážitkové vouchery si nakonec odvezl třebíčský Pavel Chalupa, který ve finále porazil 2:1 na zápasy Martina Kubína z Brandýska u Kladna. Bronz si odvezl Martin Gajdoš do Ústí nad Labem a čtvrté místo bral freestyler Karel Strnad ze Znojma. Nejrychlejšího vítězství za 4,7 vteřiny dosáhl Josef Pešta z Plané.

Udělovaly se ceny i pro 5.-8. místo, kde se za sebou srovnali Šimon Kluzáček z Lysé nad Labem, Matěj Toman z Milovic, Kryštof Dukát z Prahy a Luboš Bandi z Čáslavi. Oceněn byl i rozhodčí Jiří Smetana, který řídil spravedlivě celé mistrovství a odvezl si domů pamětní trofej.

Nový mistr ČR Pavel Chalupa vysekl obrovskou poklonu všem organizátorům. „Byla vidět velká profesionalita a proto bych celému týmu přál, aby se podobná akce konala častěji a těšila se velkému zájmu široké veřejnosti,“ přeje si nový šampion, který přijel do Prahy s cílem vyzkoušet si něco nového. „Turnaj mě po pár okamžicích v aréně pohltil. Výborná atmosféra, zábava, adrenalin, spoustu gólů, ukázková práce s míčem. Sportovně musím uznat, že by si titul mistra zasloužilo více kluků. V play-off už je to více méně o štěstí a to se přiklonilo na mou stranu. Pro mě to byl zkrátka nezapomenutelný zážitek,“ dodal Lukáš Chalupa.

Hlavní organizátor akce Lukáš Řezníček byl také maximálně spokojený. „Akce předčila naše očekávání. Udělali jsme velkou fotbalovou show v obchodním centru, kam se sjeli kluci z celé republiky. Po půl ročních přípravách jsem rád, že vše vyšlo na jedničku a těší mě velký zájem z řad veřejnosti o tento nový sport,“ těšilo Řezníčka.

Ten by se svými spolupracovníky rád v Čechách nový sport ještě více rozšířil a pořádal podobné akce po celé republice. „Po turnaji jsem obdržel desítky děkovných zpráv, což je pro nás hnacím motorem do dalších ročníků. Děkuji celému organizačnímu týmů za profesionální přístup, všem hráčům za uvolněnou atmosféru, divákům obchodního centra za skvělou diváckou kulisu a v neposlední řadě partnerům akce, bez kterých by se MČR nemohlo uskutečnit,“ doplnil Lukáš Řezníček.