V nejprestižnější a nejobsazenější kategorii dospělých se k evropské špičce zařadil ve fitness aerobiku nejlepší český fitness grande tým Aerobic Dancers Kladno Lenky Procházkové ve složení Lucie Novotná, Eliška Páleníčková, Lucie Schöppelová, Simona Smrčková, Natálie Šubinová a Anna Zderadičková, který se svou nápaditou choreografií „Cirkus“ Magdalény Husákové a výraznými dresy po skvělém výkonu obsadil 3. místo a získal tak titul 2. vicemistryň Evropy. Před tento excelentní tým se dokázaly dostat pouze soupeřky z Belgie a Ruska. Nikdo však nepochybuje o tom, že děvčata zaútočí na podzim na mistrovství světa na titul nejvyšší.

Ruské soupeřky také ovládly kategorii stepů a nejlepší kladenský klub „ve stepech“ - Fit Studio Venuše Zory Moudříkové (ve složení Veronika Řehořová, Veronika Pospíšilová, Monika Hamouzová, Barbora Růžičková, Adéla Drožová, Romana Nedvědová, Martina Ciplová - trenérka Iveta Radostová) se tak zařadil za další český tým na skvělé 3. místo. Dovezl tak do Kladna bronzové medaile a také titul 2. vicemistryň Evropy.

Ale i ve sportovním aerobiku mezi dospělými má Kladno svoji výraznou stopu, když titul vicemistryně Evropy v kategorii sportovních trojic vybojovala Andrea Švihálková závodící letos se svými novými kolegyněmi (M.Holubcovou a N.Vohradskou) za poděbradský klub Aerobic team Butterfly.

Juniorský evropský bronz ve fitness aerobiku grande přivezla domů děvčata  z Aerobicu Dancers Kladno Eva Bízková, Nikola Cmuntová, Nikola Dryjáková, Karolína Charvátová, Tereza Machová, Karolína Sobotková a Adéla Štveráková, která též s choreografií Magdalény Husákové „Street Gang“ předvedla vynikající výkon a zdatně tak sekundovala soupeřkám na druhém a prvním místě.

Ze Sportovního klubu MK Kladno se šampionátu zúčastnil juniorský fitness performance tým ve složení Kateřina Markupová, Denisa Zadáková, Tereza Koderová, Aneta Strejčková a Tereza Zíková. Se skladbou „RIO“ získaly závodnice Michaely Diviš na mistrovství Evropy krásnou bronzovou medaili a titul 2. vicemistryň Evropy pro r. 2018. 

"Máme obrovskou radost, že se to povedlo. Vůbec jsme s tím nepočítaly, o to víc nás to těší. Děkujeme všem rodičům a fanouškům, kteří nás po celou dobu mistrovství podporovali a drželi palce až do konce. Poděkování patří samozřejmě i trenérkám (Míše Diviš a Sabině Škrabské), které mají na tomto úspěchu také svůj velký podíl. Nyní holky čeká zasloužený odpočinek, letní příprava a pak hurá do podzimní sezony,“ dodala s úsměvem a velkou spokojeností vedoucí klubu MK Kladno.

A jelikož je Kladno velkou líhní závodnic aerobiku, tak i mezi juniorskou špičkou najdeme kladenský odkaz v podobě Daniely Kamešové, která s pražským klubem Fitness Center Báry a Hanky Šulcové vybojovala titul mistryně Evropy v kategorii fitness aerobic grande.

Nejmladší kadetskou kategorii reprezentovala za Kladno děvčata z klubu Jindřišky a Kláry Proškových Sport Academy Kladno – sportovní duo (Eliška Růžková, Tereza Filipovská) a fitness  aerobik performance (Zuzana Vavříková, Tereza Filipovská, Kristýna Hájková, Eliška Růžková, Sarah Belzová). Oba tyto týmy získaly nakonec stříbrnou medaili a titul vicemistryň Evropy, i když do poslední chvíle útočily mladé nadějné kladenské závodnice s překrásnými choreografiemi své trenérky z první příčky na titul nejvyšší.

Všem bez výjimky patří obrovská gratulace a poděkování za ohromný sportovní výkon a zážitek na letošním evropském šampionátu.

 

Jitka Švihálková