Poprvé se mítink odehraje před zastřešenou tribunou kladenského Sletiště a diváci se tak mohou schovat před sluncem i deštěm, který je při minulých ročnících často trápil. „Už tak nádherný areál bude ještě krásnější a komfortnější," libuje si šéf atletů AC Tepo Kladno Jiří Klesnil.

Ten patří i ke kladenským radním, kteří mítinku letos pomohli finančně více než v minulých sezonách. „Letos nestačily peníze, takže jsme Zdeňku Lubenskému (šéf mítinku) přidávali, ale není potřeba za to děkovat. Děkujeme my za výbornou organizaci i spolupráci, která je dlouhodobě výborná. Budeme rádi, když bude pokračovat," prohlásil primátor Kladna Milan Volf.

V Kladně se nakonec představí 16 desetibojařů a 21 sedmibojařek. Mezi favority musíme podle osobních rekordů počítat hlavně zahraniční borce – v mužích Estonce Mikka Pahapilla, Lotyše Edgarse Erinše, možná i Brita Ashleyho Bryanta. V ženách určitě Polku Karolinu Tyminskou s osobním maximem 6544 bodů.

„Zájem nakonec prořídl hlavně kvůli množství zranění a kvůli změnách tréninkových plánů borců. Ale přijeli závodníci ze všech kontinentů, to je úžasné," ohlásil atletický manažer Jiří Jon, jenž za všechny jmenoval dvojnásobnou vítězku asijkých her Jekatěrinu Voroninovou, vítězku afrických her Naomi Osazuwaovou z Nigérie nebo Ukrajinku Alinu Fodorovou, jenž má podle něj stoupající formu.

A Češi? Zatímco mladíci Marek Lukáš a Jan Doležal k favoritům nepatří a spíše se těší na to, jak ve vzájemném souboji budou atakovat osmitisícovou hranici, případně dokonce olympijský limit do Ria (8100 bodů), Kateřina Cachová má ze všech závodnic druhý nejvyšší osobní rekord. Olympijský limit splnila a v Götsizu dokonce zdolala Elišku Klučinovou.

„Škoda, že Eliška nebude, vzájemný souboj nás mohl trochu hnát za body jako kluky. Ale formu mám a doufám, že výkony poskládám co nejstabilněji, protože o tom víceboj je. Samozřejmě bych ráda trochu posunula osobní maximum, a když to bude o bod, dva nebo sto, budu ráda," říkala Cachová a zareagovala i na výzvu Jiřího Klesnila, že v Kladně jsou zvyklí na rekordy mítinku každý druhý rok. Na letošek to vychází. „Slyšela jsem o tom také a i já bych byla ráda. Uvidíme," usmála se sympatická a nadějná atletka.

TNT Express Meeting bude letos bez vstupného a pro diváky je kromě vrcholové atletiky připraven i další program. Pro ty menší ukázky z celonárodního programu Děti na startu, pro starší tělesné měření, pro všechny dohromady pak divadelní vystoupení (sobota 13 a 15 hodin). „Jedná se o takzvané pouliční divadlo a bude to jakýsi průvod samohybech. Pro diváky to bude atraktivní," je přesvědčena tisková mluvčí magistrátu Lenka Růžková.