V Mostě se hrálo o druhou příčku v tabulce, čemuž svou hru přizpůsobili hlavně domácí. Brzy vedli 2:0, jenže Kladno se zvedlo, Kudela po přestávce snížil a na začátku třetího dějství bylo díky Ogurčákovi srovnáno. Jenže konec zápasu podobně jako nedávno v Plzni Alpiq nezvládl. Minutu a půl před koncem skóroval Krajíček a následně se trefil při power-play hostů přes celé hřiště brankář Brém „Je to pořád dokola. Místo dobré obrany jsme na začátku pouštěli domácí do přečíslení a když už se dotáhneme, tak necháme chlapa úplně volného před bránou," byl rozmrzelý kouč Kladna Drahomír Kadlec.

Hodně překvapivě pak dopadl nedělní souboj Kladna s Hradcem Králové, který se sice na jaře hodně zlepšil, ale že mu dají domácí jediný gól, to bylo velké zklamání. Na zásah Kohouta navíc hosté odpověděli, pak přežili několik přesilovek zejména pří vyloučení zkušeného Hudečka (právě on předtím vyrovnal) a zápas dovedli do nájezdů.

„Vsadili jen na obranu a stačilo jim to, protože jsme v koncovce strašně nedůrazní. To je stejné, jako když chybujeme v obraně," hromoval Drahomír Kadlec.

V nájezdech navíc Hradec aktuální pohodu přetavil ve druhý bod, když mezi nohy Jirotky zamířil přesně Hrabica a pak se nádherným blafákem trefil i Hudeček. „Mohli jsme sedm gólů a dostat se do pohody. Místo toho jsme namočení někde, kde jsme být nechtěli," dodal zklamaný Drahomír Kadlec, jehož tým nyní čeká mač v Ústí nad Labem, které se také trápí.

Most – Kladno 4:2 (2:0, 0:1, 2:1). Branky: 3. Bruštík (Černý, Krajíček), 12. Bruštík (Krajíček, Černý), 44. Krajíček (Černý), 45. Brém – 19. Kudela (Pliml), 34. Ogurčák (Haisman, Pražák).

Kladno – Hradec Králové 1:2 po nájezdech (1:0, 0:1, 0:0). Branky: 9. Kohout (Schnaubelt, Hudec) – 17. Hudeček (Škoda, Ježek), roz. náj. Hrabica.