Důkazem je účinkování týmu starších žáků v dlouhodobém Českém poháru, jenž je nejdůležitějším kláním sezony.

V sobotu a neděli mají fanoušci volejbalu jedinečnou příležitost vidět zápasy mladých volejbalistů. Hostit je bude kladenská městská sportovní hala u Sletiště, kam dorazí na druhý z tří finálových pohárových turnajů osm celků.

"Diváci se mohou přesvědčit, na jak vysoké úrovni hrají volejbal starší žáci," uvedl jeden z trenérů kladenského celku Jiří Marek s tím, že mladí Orli jsou v průběžném pořadí na skvělém druhém místě a tudíž budou patřit mezi favority.

"Naším cílem je potvrdit postavení v tabulce a vytvořit si tak co nejlepší pozici pro závěrečné březnové finále," doplnil Marek.
Do Kladna se sjedou tyto celky: Blue Volley Ostrava, VK České Budějovice, Lokomotiva Fosta Břeclav, SK Prosek Praha, TJ Nový Jičín, VK Pegas Znojmo, Volejbal Sokolov a Kladno.volleybal.cz. Začátky zápasů budou po oba dny vždy v 09.00 hodin.

Do finálových turnajů postoupily vždy čtyři nejlepší celky z dvou základních skupin Západ a Východ.

Domácí tým budou reprezentovat: Tadeáš Drozd, Adam Kubelka, Pavel Gottesman, Pavel Stružka, Daniel Demeter, Filip Brůha, Lukáš Lorenc, Vojta Hajník, Matyáš Herman a Ondřej Štorkán. (ka)

Opora Kladna Adam Zajíček.
Volejbalista Zajíček před ČP: Těším se na náboj zápasů o všechno
Kladno (v bílém) porazilo doma Kadaň.
Rytíři se s Kadaní dlouho trápili, nakonec nastříleli osm branek