Po letech patří celkové umístění na bedně Jaroslavu Hoškovi. Druhé místo z Přerova mu zajistilo konečnou třetí příčku, kterou hájil před útočícím Smržem.

Ve finále jezdil první a protivníky si hlídal v zrcátkách. Najednou se však za ním zničehonic objevil o 52 let mladší Kubíček, jenž ho krásným čistým manévrem předjel.

„Bylo to od něj elegantní, bez kontaktu, nemohl jsem nic dělat," řekl Hošek, který si posléze hlídal druhé místo před rivalem Smržem. Trošku ale litoval, že v domnění, že nikoho nemá za zády mírně polevil, aby mu vydrželo turbo, jehož úchyt po poslední rozjížďce jen provizorně opravili.Obával se i defektu, který ho v Přerově několikrát potkal.

Oproti loňsku si Hošek polepšil o dvě místa, v příštím roce bude jeho bugina nosit číslo tři.

Nejlepší umístění v sezoně si vyjel v jejím závěru Jaromír Štětina. Páté místo mu zajistilo celkově deváté, což je proti loňsku zlepšení o tři pozice.

„Byl to první závod, který jsem dokončil bez poruchy," pochvaloval si. V rozjížďkách byl třikrát třetí a ve finále jezdil pátý, přičemž atakoval svého jmenovce Vladislava. Tři kola před koncem však zavadil kolem o svodidla a urval kus disku.

„Naštěstí pneumatika vydržela, kolo ale vibrovalo, takže jsem se soustředil na udržení pátého místa," řekl Štětina, jenž si konečnou devátou příčku pochvaluje, byť dvakrát nedojel kvůli nezaviněným haváriím a třikrát kvůli poruše.

„Konkurence je stále silnější. Nastupují mladí a schopní jezdci vyježdění z nižších kategorií a s dobrým zázemím. Jsou opravdu rychlí," uvedl.