Dopředu je ale jasné, že největší pozornost vzbuzuje titulový zápas mezi domácím bojovníkem Davidem Zoulou a jeho sokem Matějem Valem.

„Já se toho duelu nemohu dočkat. Bude to srovnání dvou rozdílných stylů a také světů. Já osobně si třeba nemyslím, že by byl Matěj výrazně horším sportovcem, jen je holt výrazně jiným člověkem. Jsem rád, že k souboji dojde na Kladně, kde bude mít David silnou oporu v podobě svých fanoušků v zádech a kde bude mít jistě svoji podporu i Matěj, který je velkým šoumenem a lidi ho buď milují, nebo nenávidí,“ láká na hlavní zápas zakladatel organizace I Am Fighter Petr Ondruš.

„Matěji, chtěl jsi titul, je to tu. U mě doma na Kladně. Doufám, že se na přípravu nevyse*eš a něco ukážeš, i když o tom pochybuju. Dostaneš. Tečka,“ vzkazuje svému soupeři sebevědomě Zoula, který kolem sebe s Valem už delší dobu kroužil.

Na jejich střet dojde teď v Kladně a jisté je, že jeden z bojovníků poprvé kariéře nezapíše vítězství. Zoula má mezi profíky zatím bilanci 3 výher, Val zapsal dokonce ještě o jednu více. Oba se naposledy představili v listopadu na společném turnaji IAF a RFA. Zoula tam před limitem ukončil Maďara Akose Domoka a Val uspěl nad Krishanem Singh Rawatem.

O další vítězství se oba mladí fighteři poperou na kladenském turnaji, který svým podtitulem odkazuje k legendárnímu galavečeru Noc válečníků.

„Kromě toho, že v kleci budou opravdu válečníci, tak jsme tento název zvolili také proto, že jsme spojili síly s Pavlem „Hakimem“ Majerem, který už několik let na Kladně pořádá skvělé postojářské galavečery právě s tímto názvem. A my zde společně chceme představit co nejvíce nejen místních borců, ale také bijců z Berouna, ze Slaného či blízkého okolí,“ vysvětluje Ondruš.

Karlos Vémola na novinářském promítání svého filmu Karlos.
Vémola se dočkal filmu a dál sní o svém odkazu. MMA by chtěl vidět na olympiádě

Z Berouna se v Kladně představí například Tomáš Holeček, dalšími Kladeňáky v kleci budou Jakub Ibl a Jan Mudraninec a své svěřence pošle do klece i zmiňovaný „Hakim“ Majer. Pořadatel sedmnácti Nocí válečníků se v posledních letech věnuje přípravě nových zápasníků, které momentálně trénuje ve vlastním Hakim Gymu v Nákupním centru Oaza Kladno.

„Na hlavní kartě máme z Hakim Gymu Šebestu a potom máme ještě tři kluky v předzápasech. Jsou to kluci, kteří za sebou mají třeba dva tři zápasy. Představí se tam Matyáš Trejbal, Čeněk Fikar a Láďa Gunar,“ prozradila kladenská legenda bojových sportů, která se podílí na pořádání akce.

„Věřím, že si fanoušci najdou cestu do hlediště a že se všichni dobře naladíme na rok 2024, ve kterém máme momentálně řadu dalších plánů a potvrzené eventy v Plzni a v září v Praze v O2 Universum. Pro ten bychom měli opět spojit síly s RFA,“ nastínil další plány IAF Ondruš.