Sobotní zápas začal pro Kladenské sice za zvuků živé muziky z ochozů, ale jinak jako z horroru. Ve 14. minutě první třetiny prohrávali 0:3! Zdálo se, že naděje vyhasla, ale opak byl pravdou. Domácí byli jasně lepší, přestříleli soka 52:15, nicméně gól dlouho dát prostě nemohli.

ve druhé části se tak stav nezměnil a šokem byl úvod posledního dějství, kdy Ústí skórovalo počtvrté.

Už za hodně kritické situace vztyčil kladenský prapor Jakub Šíma, konečně se prosadil a Alkpiqu narostla sokolí křídla. Nosek nabil Sirůčkovi ve dvojnásobné přesilovce a bylo to už 2:4. Následně se prosadil i Nosek a pět minujt před koncem dal kýženou čtvrtou branku Polívka. „Co předvedlo družstvo za pouhýách šest minut, bylo neuvěřitelné,“ poklonil se před svými mladými svěřenci kouč Josef Moravec.

Jeho svěřenci ani v prodloužení nepolevili, stále vysoko napadali a jejich aktivitu zúročil v šesté minutě obránce Sirůček, který po přihrávce Šťastného prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

„Za tenhle zápas si kluci zaslouží mou poklonu! I za nepříznivého stavu nesložili zbraně a makali až do posledních minut. Tento tým disponuje obrovskou vnitřní silou, což se ukázalo právě v tomto klíčovém utkání,“ řekl Josef Moravec a poděkoval za úspěch i vedení klubu, rodičům, Milanovi Martinovskému i fanouškům.

Kvalifikaci se hraje 19. a 20. června v Dobřenech za účasti domácích, Tábora, Svitav, Opavy a Kladna. Do extraligy postoupí jen nejlepší celky.

Alpiq Kladno – DDM Ústí nad Labem 5:4 pp (0:3, 0:0, 4:1 – 1:0).

Alpiq: Hájek, Zelenka – Hurych, Šícha, Sirůček, Griga, Kouba, Lev, Čermák, Hes, Bémer, Šíma R., Nosek, Rezek, Král, Šťastný, Polívka, Javůrek, Šíma J., Martinovský, Žák, Váchal, Smeták, Brožek, Veselý, Petřík, Klepetko.