V sobotu na palubovce teplic ale neměli nárok. Koneckonců neměli ho tady ani nikdy v minulosti a prohrávali vysokým rozdílem. Teď to nakonec skončilo o dvanáct bodů – 80:68. „Příští rok prohrajeme těsně a pak už vyhrajeme," odhadl s úsměvem pivot Jindřich Habada v pozápasovém  videorozhovoru.

Tohle je žhavá novinka BK Kladno, na klubových stránkách se tahle interwiev budou objevovat po každém utkání A týmu.

Teplice zápasu vládly zejména v úvodních dvou čtvrtinách, když v úvodu šly do vedení 11:1 a později dokonce 17:4.

Zaskočené Kladno si na jejich hru přivykalo příliš dlouho, a byť bylo po poločasové pauze lepší, ztrátu už pouze snížilo.

„Dostali jsme lekci z kolektivního basketu. Hráli jsme moc individuálně, na začátku jsem třeba vůbec nevěděl, jak na jejich hru reagovat," přiznal Jindřich Habada, podle něhož po obrátce zafungoval tah trenéra Fritsche se zařazením zónové obrany. „Já zónu nemusím, ale tady pomohla," dodal.

V neděli v Mostě to také nebyla žádná selanka. Domácí Baník má skvělý tým a hlavně doma bude kousat.

Zápas byl velice vyrovnaný, a když Kladno ve čtvrté čtvrtce lehce uteklo, přišel hořký konec.

S posledním klaksonem se totiž Severočechům povedlo trojkovým pokusem vyrovnat a muselo se do prodloužení.

V něm měli být Mostečtí na koni, hosté ale už mají dostatek zkušeností z loňských bojů v I. lize a tady je potvrdili. Oklepali se a v nastaveném čase utekli na konečných 70:73. „Po mdlém výkonu v Teplicích jsme v Mostě šlapali. Perfektně jsme se semkli, bojovali a vyhrát jsme chtěli o malinko víc," usmíval se další podkošový hráč Kladna Ondřej Duka.

Navrátilec z ročního pobytu ve Švédsku si navíc myslí, že v Mostě to budou mít další celky hodně těžké. „Tady se jen tak vyhrávat nebude, i když je pravda, že i v našem výkonu by se mouchy našly," dodal Ondřej Duka.

V tabulce je nyní Kladno čtvrté s minimální ztrátou.

BK Teplice – BK Kladno 80:68 (22:18, 47:30, 65:46). Baník Most – BK Kladno 70:73 po prodl. (16:19, 37:37, 51:51, 66:66).