Devatenáctiletý borec triumfoval v americkém Orlandu, kde se velkolepý podnik uskutečnil, v kategorii light-contact. Musel v ní zvládnout tři zápasy a odměnou mu byl určitě největší pohár, který kdy získal – měří metr šedesát!

O totéž se pokoušel v semi-contactu, avšak tam se mu v prvním kole postavil těžký domácí protivník Paul Mitchell, a i když byl boj naprosto vyrovnaný, Möstl pozdějšímu vítězi kategorie podlehl.

Druhé ocenění ale přesto získal spolu se závodníky pražských klubů Fighters a Kosagym. V kategorii družstev vybojovali stříbrnou příčku.

„Tuhle soutěž jsem si toužil vyzkoušet, je opravdu největší na světě. Vždyť se zúčastnilo více než pět tisíc borců. Vše uprostřed Disneylandu, v obrovské hale místního hotelu,“ rozplýval se Möstl, jehož si sice nikdo z produkce hollywodských filmů nevšiml, ale kontakt se zahraničím zaznamenal. „Po zápase mě oslovil nějaký Rus a nabídl našemu klubu, abychom přijeli na velké závody k nim,“ hlásí devatenáctiletý Kladeňák.

Když už byl Möstl ve Spojených státech, užil si i parádní dovolenou. Z Orlanda se celá skupina přesunula do jiného floridského letoviska – Miami. „Byl to ohromný zážitek, který jsme si naprosto dokonale užili. Jenom pláže v Miami jsou úchvatné,“ zasnil se při vzpomínce.

Student slánského gymnázia odkryl i finanční stránku startu v tak významné soutěži. Startovné v každé kategorii přijde na sto dolarů. Obrovskými výdaji jsou i letenka a čtrnáctidenní pobyt v USA. „Největší díky patří mým rodičům, kteří zaplatili největší částku. Pomohlo mi však i město Kladno, jemuž rovněž děkuji stejně jako domácímu klubu SKS Arena a jeho trenérům za přípravu. Na přípravě na semi-contact má velký podíl Martin Zavoral z Fighter´s teamu,“ dodal Tomáš Möstl.(