„Ani jednou nebyl horší než třetí,“ pochvaloval si trenér 12letého Kladeňáka a děda v jedné osobě, Jiří Jupa, jehož motoristická veřejnost zná z prostředí automobilových závodů stejně jako jeho syna. Titul vicemistra dostal jako dárek k nedávným šedesátinám.

„Na novou sezonu ale připravujeme dva nové stroje, padesátku a sedmdesátku,“ prozradil Jupa a naznačil tím, že se chystají zasáhnout i do vyšší kubatury, v níž budou objíždět i závody seriálu mistrovství Evropy, kde budou nováčky.


Na domácích okruzích budou v padesátkách největšími favority na titul, protože jeho největší konkurenti se posouvají do starší věkové kategorie. Navíc už budou disponovat výkonnějším motorem. Mezi Petrovy největší rivaly zřejmě budou patřit Němci, kteří však do českého šampionátu zasahují nárazově.

Nadějný Kladeňák byl v uplynulé sezoně ve své kategorii, do níž v sezoně zasáhlo sedmnáct jezdců, jediným Středočechem ve startovním poli.

Jupa jeho vlastnosti definuje po svém: „Myslím, že tolik neriskuje, má obrovský cit a získává zkušenosti pomalu a jistě. Přistupuje k tomu hlavou. Rozvážnost je vůbec jeho povahový rys.“


Cílem Petra Mirovského je kubatura do 125 ccm, proto je fanouškem Lukáše Peška, který však nedávno ohlásil přestup do čtvrtlitrů. Jeho největším idolem ale je Španěl Dan Pedrosa.

Více ve čtvrtečním Kladenském deníku.