Hošek skončil v rozjížďkách třetí a dvakrát druhý, což mu vyneslo čtvrté místo na finálovém roštu. Mohlo to být ještě lepší, kdyby při startu první silně neprohrábl. „Všechno ale fungovalo super,“ pochvaloval si mistr Evropy z roku 2001.

Když zahříval motor před startem finále, přišla neskutečná průtrž mračen a také chyba, na kterou doplatil. Zapomněl si totiž vzít ´mokré´ brýle a celé finále tudíž takřka nic neviděl. „V daných podmínkách bylo páté místo vynikající,“ prohlásil Hošek.

„Horší to být nemohlo,“ mohl konstatovat druhý Kladeňák Jaromír štětina, jenž skončil poslední, čtrnáctý. Necelých 1500 km jel kvůli tréninkům a jedné rozjížďce. „Nechápu to, auto jelo perfektně, já se cítil dobře, přesto jsem nebyl schopný zajet v tréninku dobrý čas,“ prohlásil Štětina, jenž skončil v rozjížďce pátý.

Začátek druhé mu ale byl osudný. Některý z Nizozemců mu totiž přejel zadní kolo. S prázdnou gumou toho nešlo moc předvést, navíc mu prorazil chladič. „Všiml jsem si toho pozdě. Motor jsem uvařil,“ konstatoval s tím, že komisaři porušení pravidel neviděli. „Asi jim zrovna servírovali chlebíčky,“ trpce poznamenal.

Čtvrtý podnik evropského šampionátu se pojede 4. a 5. července v Nové Pace.

Bauska, 3. závod ME: 1. van Rosmalen (Nizozemsko), 2. Bartoš, 3. Turek … 5. Hošek, 14. Štětina.
ME průběžně: 1. van Rosmalen (50), 2. Bartoš (49), 3. Engel (SRN, 46) … 5. Hošek (28), 10. Štětina (21).