„Klobouk dolů před nimi. Pořádat tři závody za sezonu a pokaždé v deštivém počasí, zaslouží uznání,“ prohlásil Kladeňák Jaroslav Hošek, jenž by si ani v případě vítězství nepolepšil z průběžně pátého na konečné čtvrté místo.

V Pace dojel šestý, poněvadž do finále šel až z poslední řady, odkud je těžké dosáhnout na lepší výsledek. O to hůř, když byla startovní rovinka pod vodou.

„Start se třikrát opakoval a ani jednou se mi nepodařilo dostat dopředu,“ přiznal Hošek, jenž přišel o lepší výchozí pozici v první rozjížďce, kdy jel za Kalvodou, ten však zůstal stát a s ním i Hošek.

Pětinásobný mistr republiky byl rád, že v posledním mistrovském podniku sezony mu auto šlapalo a změny se pozitivně promítly.

Druhým z dvojice borců v poslední řadě finálového roštu byl druhý Kladeňák Jaromír Štětina, kterého tam usadila závada v druhé rozjížďce, již nedojel.

Odstartoval ale okolo šestého místa, finále si však užíval jen pár desítek vteřin. V polovině prvního kola mu začalo hořet auto. „Byla tam zima, tak jsem si přitopil,“ zavtipkoval. Ve skutečnosti mu praskla hadička odpadu oleje, který vytékal na rozpálený výfuk.

„V zrcátkách jsem viděl, jak to blaflo. Hned jsem zastavil,“ popsal Štětina kritický moment s tím, že měl štěstí v neštěstí. Auto totiž začal hasit profesionální hasič pěnou. „Kdyby tam byl nějaký nadšenec a udusil to práškem, tak mně zničí celé auto. Dostane se i do motoru,“ uvedl.

V konečném hodnocení skončil patnáctý, když jel pouze polovinu závodů. Ani v jednom se však pořádně nesvezl. Také on pozitivně hodnotil změny, které na autě provedli.

Mistrem republiky v královské kubatuře Super Buggy je Bartoš.