"Rentgen mi zlomeninu potvrdil, možná mám nalomené také žebro. Jízda mě hodně bavila, ale najednou jsem letěl z motorky a nenafoukl se mi airbag. Je mi to líto, stydím se. Na tohle jsem půl roku netrénoval. Za rok se chci vrátit a vyhrát," uvedl Podmol, který startoval v kategorii Original by Motul pro jezdce bez asistence.

Osmatřicetiletý motocyklista z Benešovska havaroval asi 30 kilometrů před cílem. "Vedl jsem kategorii a fakt jsem si to na trase užíval. Bavilo mě to, zapomněl jsem také na problémy, které jsem měl s rukou. Jenže zničehonic jsem z motorky vyletěl a pak už si nic moc nepamatuji," přiznal Podmol. Vyšetření odhalilo, že má kompresní zlomeninu sedmého hrudního obratle.

Po pádu byl pět minut v bezvědomí. "Zdál se mi hezký sen o tom, jak jsem u moře. Pak se vzbudím a vidím dva kluky v helmách. Došlo mi, že jsem fakt na Dakaru. Zkontroloval jsem ruce a nohy, které byly v pohodě, ale cítil jsem obrovskou bolest v zádech," popsal Podmol.

I přes bolest se opět posadil na motocykl a dojel do cíle měřeného úseku. "Těch třicet kilometrů byl bolestivý nářez. Asi nejšílenější jízda v mém životě. Poté mě ještě čekala cesta 190 kilometrů do bivaku po silnici, abych dokončil etapu. V takových bolestech, že jsem nemohl ani dýchat. Stále jsem ale doufal, že mám třeba jen nějak blbě vyhozené žebro," dodal Podmol, jenž v etapě obsadil 50. místo se ztrátou 51 minut na nejrychlejšího Rickyho Brabce z USA.