Zatím všechny předcházející závody se jely na suchém, tvrdém podkladu, ale tentokrát počasí závodníkům připravilo mokrý, kluzký povrch a hluboké koleje. Zkrátka samé bláto a voda.


Mladému jezdci se od rána vedlo. Vyhrál volný trénink i kvalifikaci a do první rozjížďky si věřil. Start se mu docela vydařil, odstartoval třetí za Sukupem a Votroubkem. Hned ve druhém kole se mu podařilo oba předjet a dostat se do vedení, které udržel až do cíle.


Ve druhé jízdě už to bylo horší. Za deště odjel na osmém místě, navíc se špatně předjíždělo. „Můj největší soupeř Bučenec jezdil druhý za Smitkou. Řekl jsem si, že se musím dostat co nejdřív dopředu, jinak ´Bučko´ bude mít moc bodů a zkrátí tak můj náskok. Snaha byla, ale ze třetího místa jsem měl pád, chcípla mi motorka a já ji nemohl nastartovat. Nakonec z té bídy vyšlo čtvrté místo,“ konstatoval Smola, jenž dojel za Smitkou, Bučencem a Votroubkem.


„Celkově jsem měl se Smitkou shodný počet čtyřicet tři bodů, ale Petr měl lepší umístění ve druhé rozhodující jízdě,“ dodal Smola s tím, že Bučenec celkovým vítězstvím stáhl jeho náskok v průběžném pořadí o jeden bod. „Červená tabulka vedoucího jezdce mi ale zůstala,“ těšilo Smolu.


Po třech závodech: 1. Smola 130 bodů, 2. Bučenec 127, 3. 3. Sukup 89, 4. Votroubek 89.
Další závod se jede 24. června v Šumperku. „Věřím, že mě štěstí neopustí a připíši si co nejvíce bodů, které mě přiblíží k celkovému vítězství seriálu,“ dodal Smola.