„Vznikla na navážce zeminy z tunelu Blanka," překvapuje tahoun čtyřkolkářů z Kladna František Zaťko.

Na „pražském" podkladu se podle něj každopádně bude jezdit moc hezky, kluci už to nějaký pátek testují.

A zvou všechny zájemce, kteří by se na setkání chtěli přijet podívat a případně se i svézt, na víkend od 15. do 17. července, kdy se KSČ odehraje.

„Zajezdit si mohou dospělí, ale i děti od čtyř let, pro ty máme čtyřkolky uzpůsobené také. Pro děti máme objednaný i úžasně velký skákací hrad s rozměry deset krát deset metrů," láká Zaťko rodiny, které v polovině července nebudou na dovolené a budou chtít prožít s dětmi něco zajímavého.

Připraveno pro ně bude pochopitelně i zázemí, tedy stany chránící před případným žárem, občerstvení a dokonce senzační gulášek vařený na místě v klasické polní kuchyni.

„Při prvním ročníku v Pavlově panovalo neskutečné vedro, nebylo se kam schovat. Na Peklově takové peklo nebude. Máme stany, máme pití a hřebečská nádrž je hodně blízko," usmívá se František Zaťko a připomíná, že na Peklov lze třeba z Kladna pohodlně dojet na kole.

Hlavní závod je na pořadu v sobotu 16. července za účasti třiceti speciálů. A také vojenských veteránských vozidel. I s těmi se návštěvníci mohou projet.