Elita se sejde na severu Portugalska v okolí města Fafe. Start pátečního prologu je plánován v 19.00 místního času. V sobotu a neděli pak čeká na jezdce v náročném terénu okruh dlouhý 60 kilometrů, který se pojede po oba dny třikrát. V každém kole pak bude měřený Cross test, Enduro test a Extrém test.

V předběžné startovní listině jsou všechna zvučná jména minulých sezon. Českou republiku budou reprezentovat jezdci KBS Teamu Unhošť. Kryštof Kouble (Husqvarna FE450) pojede v kubatuře GP-Enduro2 a Matěj Škuta (Beta RR350) ve třídě GP-Junior2. Díky němu se Itálii hrála při slavnostním vyhlášení česká hymna. Před týdnem vybojoval vítězství v kubatuře J2 a čtvrté místo absolutně.

Třetí jezdec středočeského týmu Jakub Hroneš (Husqvarna FE450) se představí v seriálu Open třída-O4, který je součástí EnduroGP, až od třetího podniku konaném v Rumunsku. Kromě unhošťských motorkářů se v Portugalsku ještě postaví na start v kubatuře GP-J2 jezdci Czech Enduro Teamu Jaroslav Kalný (Sherco 300) a Tomáš Holý (Husqvarna 300).