K dohodě klubů a i Benaga s osmadvacetiletým hráčem došlo již před několika týdny. „Jde o hostování pro celou další sezonu, kdy bude hrát Kladno ve 2. lize,“ řekl president zručského týmu Beni Simitči. „Jednání byla ze strany kladenského týmu velmi vstřícná, za což jim děkuji,“ řekl Simitči pro server e-futsal.cz.

David Müller je dlouhodobě jednou z největších opor Kladna. V uplynulé sezoně nastřílel v 18 zápasech, v nichž nastoupil, stejný počet branek a připsal si i sedm asistencí, přesto jeho tým obsadil předposlední příčku a po loňském zisku bronzových medailí 1. ligu opouští. Před necelým rokem Müller dokonce nakoukl do reprezentace, s níž se zúčastnilturnaje Grand Prix v Brazílii.

Benago původně zamýšlelo představit posilu na tiskové konferenci před jedním ze čtvrtfinálových utkání, ale nakonec z toho sešlo, Davida Müllera tedy představuje jako nového hráče až nyní.

„Dejviho jsem si vybral už loni, ale bohužel to tehdy nedopadlo, protože chtěl dodržet své slovo, které dal Kladnu, že vydrží ještě sezonu,“ řekl nám Beni Simitči. „Na mém seznamu posil byl jako číslo 1, protože je to typ přesně pro Benago, stejná krevní skupina, velký srdcař, bojovník, týmový hráč a super kluk. Když k tomu připočtu, že je jedním z nejofenzivnějšich beků v lize, pak není co dodat.“


Podle Simitčiho by příchod do Benaga mohl být přínosný i pro samotného hráče. „Myslím si, že u nás povyroste ještě víc a díky kvalitním výkonům se vrátí do reprezentace. A na oplátku dostane i Benago ještě výše než jsme nyní, kdy jsme získali bronzové medaile,“ říká klubový president na e-futsal.cz.