Zároveň si výrazně vylepšil osobní maximum o čtrnáct centimetrů!

„Je to super. Všichni jsme od jednoho trenéra, stejně jako Šilhanová, která se také kvalifkovala," pochvaloval si Lukáš a prozradil, že mají výtečnou partu. Všichni si přejí a měli i co slavit, protože Kudlička při závodech vylepšil český rekord na 583 cm.

Nástup formy cítil Posekaný už o víkendu při mistrovství republiky. V Praze na Můstku se to potvrdilo. Začal na 490 cm a na žádné výšce neměl problémy

„Sešla se forma s rozběhem. Pódium bylo pružnější než povrch na stadionu, což ne každému vyhovuje. Není to ale jen rozběhem, kdo na tu výšku nemá, tak ji neskočí," prohlásil.

Exhibiční závody, které neprobíhají na stadionu, kde jsou tyčkaři součástí celku, má Lukáš rád. Na Václavském náměstí byla pozornost velkého počtu diváků zaměřena pouze na ně.

„Lidé jsou nám blíž, když najednou stojí pod laťkou, tak vidí, že je hodně vysoko," řekl a upozornil na další rozdíl. Při mítincích je jejich disciplína často přerušovaná například starty jiných soutěží. Tudíž postrádá plynulost.

Evropský šampionát se bude konat za dva týdny. Do té doby musí Lukáš dokončit bakalářskou práci a také se učit na státnice.

Jelikož už nemá povinnou výuku, může si studijní povinnosti odložit na večer, takže dostatečný prostor na přípravu má.

„Rád bych potvrdil kvalitnám výkonem, že tam patřím. Bude tam však plno závodníků, kteří mají skočeno kolem pěti sedmdesáti. Finále? To by bylo super!"

Z kladenského klubu se na Evropu se před ním kvalifikovala oštěpařka Jarmila Jurkovičová a diskaři Eliška Staňková s Tomášem Voňavkou.