Začněme ale fotbalem, protože, kde SK Kladno přivítá v možná nejzajímavějším duelu podzimu největšího favorita divizní skupiny B – FK Zbuzany. Na Praze západ vytvořil majitel týmu perfektní podmínky a tím přitáhl obrovskou kvalitu. V aktuálně druhém celku tabulky působí spousta ex-ligových borců v čele s Markem Kinclem a Mariem Ličkou. I Kladno má řadu hráčů, kteří nejvyšší soutěží prošli, na fotbale by se tam mohlo dát koukat. Začíná se v sobotu v 10:15 hodin.

Volejbalisté Kladna nastoupí ke svému duelu s Benátkami až večer v 18 hodin a trenér Milan Fortuník nemá klidné spaní. Jeho tým už dvakrát prohrál, navíc prohrál také primátor Milan Volf v bitvě o radnici. A zatímco Volf se volejbalu snažil pomáhat, bývalé vedení magistrátu, které se vrací, už tak vřelé nebylo. Zatím Fortuník plánuje hlavně to, aby mužstvo působilo na palubovce opravdu jako mužstvo a táhlo za jeden provaz. Jinak neporazí ani Benátky.

Spousta fanoušků se v sobotu vydá za Kladnem také na venkovní hřiště. Budou to hlavně fanoušci hokejoví, kteří pojedou v sobotu odpoledne do Ústí, kde rytíři zahájí svůj duel Chance ligy v 16 hodin.

Na Ústí neradi vzpomínají trenéři Lidický s Čermákem, jejich silné mužstvo tady před lety ztratilo senzačně šanci na postup do druhého kola play off a oba trenéři na tuhle trpkou zkušenost sotva kdy zapomenou.

Čas je ale někde úplně jinde, oba týmy také. Slovan má za sebou špatnou sérii, která vygradovala odstoupením kouče Jana Čalouna, jehož nahradil Vladimír Machulda. „Určitě nás čeká těžký zápas. Ústí má spoustu šikovných hráčů hlavně po individuální stránce,“ je obezřetný zadák Rytířů Matyáš Zelingr.

A neděle? Bude klidnější, ale i ta nabídne jeden pikantní souboj. Bude florbalový a uskuteční ve sportovní hale BIOS. Dorazí sem borci Karlových Varů, kladenský soused v tabulce 1. ligy. Vary jsou sedmé o dva body před osmými Kanonýry. Oba týmy mají ve svém středu hned několik hráčů, kteří dříve působili v mužstvu soupeře.

O to bude bitva startující v 17 hodin poutavější.