„Na Kocourek se rádi vracíme!" To tvrdili po minulém ročníku zástupci reprezentační dvacítky nebo třeba Letohradu. I ostatním se v příjemném areálu líbí. Osmička týmů si to rozdá O pohár města Nového Strašecí. Lépe obsazený turnaj bychom v České republice nalezli maximálně v plzeňské hale, kde se hraje Evropský pohár a sjíždějí se tam týmy z mnoha zemí. Nové Strašecí ale není pozadu. Nápad, který vznikl před pěti lety, se osvědčil. Ptáte se tedy, kdo na Kocourek zavítá?

Organizátorům turnaje se povedl husarský kousek. Do Nového Strašecí zavítá reprezentační výběr České republiky. Tým vedený trenérem Drahomírem Kadlecem, který se o uplynulém víkendu připravoval na soustředění v Kladně, obhájil v Bratislavě v roce 2011 titul světových šampionů, když ve finále po tuhém boji zdolal výběr Kanady 3:1.

Připomeňme, že mistrovství světa se koná jednou za dva roky. Česká reprezentace zahájí na Kocourku přípravu na šampionát v kanadském St. John´s. Nároďák tam bude útočit na zlatý hattrick. Již to vypovídá o tom, jak kvalitní hokejbal se v České republice hraje.

A protože se v jejích řadách objevuje několik Kladeňáků v čele s koučem Kadlecem a gólmanem Jirotkou, nebyla letos možná účast Kladna jako týmu. 

Dalším, neméně zvučným, lákadlem je účast české juniorské reprezentace do 20 let, která se v červnu 2012 zúčastnila MS v Písku a Strakonicích. Chlapci získali stříbrné medaile, když ve finále prohráli těsně s Kanadou 2:3. Tento výběr se novostrašeckého turnaje zúčastnil i vloni, kdy to dotáhl až do finále, kde nestačil na tehdejší mistry republiky z Kladna.

Ze Slovenska dorazí tým z druhé nejvyšší soutěže – HBt Slovan Fans Bratislava, který tak naváže na účinkování týmu Ružinova Bratislava, jenž se v minulosti ve Strašecí také představil. HBt Slovan je vítěz základní části druhé nejvyšší slovenské soutěže, kterou vyhrál s přehledem. Považte sami – z 28 utkání 25 výher!

Tuto trojici doplní extraligový Letohrad, Piráti z Hradce Králové a pardubická Alfa, která si Nové Strašecí natolik oblíbila, že zde dokonce bude několik dní na soustředění nabírat formu před extraligovou sezonou. Dalším mužstvem je prvoligový Suchdol nad Lužnicí, který to letos dotáhl v Národní lize až do semifinále, kde nestačil na pozdějšího vítěze a to pražské Kovo. Suchdol nad Lužnicí se pyšní stejným nadšením a diváckou podporou jako domácí Nové Strašecí a proto můžeme očekávat fanouškovskou enklávu z jižních Čech.

Není lepší příprava na nadcházející sezonu než skvěle obsazený třídenní turnaj. „Sehráli jsme těžké zápasy, které nám pomůžou a navíc jsme si to užili při skvěle organizovaném turnaji, kde nám nic nechybělo. Určitě se zase rádi zúčastníme," komentoval loňský turnaj Jiří Mašík, kouč Pardubic a dvacítky. „Rád bych všem organizátorům velice poděkoval za krásný turnaj skvělou organizaci a péči o tým repre U20," doplnil Petr Tomáš, vedoucí realizačního týmu dvacítky. I tato slova svědčí o kvalitě turnaje.

Začínáme už v pátek, v sobotu se rozhodne, kdo se s kým utká ve vyřazovací fázi a o medaile se bude bojovat v neděli. Zatím má turnaj čtyři vítěze. Kladenskou Habešovnu, Kladno pod hlavičkou KEBu, Dobřany a znovu Kladno, tentokrát jako Alpiq. Kdo zvedne nad hlavu pohár města Nového Strašecí? Mistři světa? Nebo že už by byla řada na domácích borcích? Dozvíme se 19. srpna.

Program turnaje:

PÁTEK 17. 8. 2012

19:00 HBC Nové Strašecí  – HBC Autosklo H.A.K. Pardubice

SOBOTA 18. 8. 2012

08:00 SK Suchdol nad Lužnicí  – Reprezentace ČR „U20"
09:00 Reprezentace ČR „A" – HBT Slovan Fans Bratislava
10:00 HBC Hradec Králové 1988 – SK OEZ Testa Letohrad
11:00 HBC Nové Strašecí – HBT Slovan Fans Bratislava
13:00 SK OEZ Testa Letohrad – SK Suchdol nad Lužnicí
14:00 Reprezentace ČR „A" – HBC Autosklo H.A.K. Pardubice
15:00 Reprezentace ČR „U20" – HBC Hradec Králové 1988
16:00 HBC Nové Strašecí – Reprezentace ČR „A"
17:00 HBC Autosklo H.A.K. Pardubice – HBT Slovan F. Bratislava
18:00 HBC Hradec Králové 1988 – SK Suchdol nad Lužnicí
19:00 Reprezentace ČR „U20" – SK OEZ Testa Letohrad

NEDĚLE 19. 8. 2012

08:00 Čtvrtfinále 2A – 3B
09:00 Čtvrtfinále 2B – 3A
10:00 Utkání o 7. – 8. místo
11:00 Utkání o 5. – 6. místo
12:00 Semifinále 1B – VÍTĚZ (2A – 3B)
13:00 Semifinále 1A – VÍTĚZ (2B – 3A)
15:00 Utkání o 3. – 4. místo
16:00 FINÁLE
17:15 VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ TURNAJE

Systém turnaje: Hrací čas 2×12 minut, tresty dle řádů ČMSHb. Vítěz zápasu si na své konto připíše tři body, poražený žádný bod. V případě nerozhodného výsledku následují samostatná střílení po 3 hráčích na každé straně, v případě, že ani poté není rozhodnuto, týmy si vymění pořadí a následují samostatní střílení tie-breakem po jednom hráči na každé straně. Vítěz získá dva body, poražený bod. O pořadí ve skupině rozhoduje: 1. bodový zisk, 2. vzájemný zápas, 3. skóre, 4. počet vstřelených branek, 5. los. Vítězové skupin postupují rovnou do semifinále turnaje. Týmy umístěné ve skupině na druhém a třetím místě odehrají křížem čtvrtfinále, ze kterých vzejdou zbylí semifinalisté. Dále utkání o konečná umístění. V play-of turnaje v případě nerozhodného výsledku následují samostatné nájezdy systémem viz. výše.

                                                                           David KUNA