Pod Ještěd odjeli bez zraněného libera Tomáše Kunce, jenž hostům pochopitelně scházel. Nahradil ho smečař Seppänen.

"Myslím však, že za naši porážku nemůže přihrávka, ale horší útok, který se tolik nedokázal prosazovat proti vysokým hráčům soupeře. S bodovkami jsme se trošku prali," řekl k zápasu druhý trenér Kladna Tomáš Samsely a vyzdvihl výkon Kubánce v dresu vítězů Diase Gomeze.

Ten byl v důležitých fázích klíčovým hráčem Liberce. "Vůbec jsme si na něj nesáhli," povzdechl si kladenský asistent.  

V první sadě Dukla snadno získala pětibodové vedení. Za rozhodující moment lze považovat liberecký blok za stavu 20:18. Od té chvíle Orli nebodovali.

Do druhé části vletěli jako vítr. Při servisu Špuláka bleskově vedli 6:0. Liberec se dotáhl na bod a nevzdal to ani potom, co van Solkema dvěma esy vrátil Orlům výrazný náskok.

Do koncovky se šlo za stavu 23:18 pro Kladno. Tomu ale  odešel útok a dovolilo soupeři málo vídaný obrat. Hlavní postavou byl smečař Dias Gomez. Sadu však ukončila technická chyba hostů.

Také do třetího dějství vstoupili lépe Kladenští (5:2). V dalším průběhu ale většinou dotahovali těsnou ztrátu. Až potom, co byl blok Orlů v síti, utrhla se Dukla na tři body (20:17) a náskok si už nenechala vzít.

Proměnila druhý mečbol. Kým jiným než nakonec devatenáctibodovým Diasem Gomezem.

V příštím utkání se Kladno opět vydá na sever Čech. V sobotu bude hrát v Ústí nd Labem (17.00). 

Liberec - Kladno 3:0. 

Sety: 18, 25, 21. Esa: 3:8. Bloky: 4:4. Čas: 82 min. 

Kladno: Špulák (5), Kyjanica (9), Kraffer (5), Grozer (8), van Solkema (7), Platačs (7), libero Seppänen. Střídali: Hýský, Fortuník, Andersen.