To znamená, že na Sletišti budou moci fanoušci vrhu koulí sledovat atraktivní odvetu istanbulského šampionátu. Může mít mezinárodní podnik ve středočeské atletické baště větší lákadlo?

V úterý si držitel bronzové medaile z loňského mistrovství Evropy v Mnichově odbyl na Memoriálu Ludvíka Daňka v Turnově letošní premiéru pod širým nebem. A uvedl se skvěle. Výkonem 21,71 metru se dostal na druhé místo evropských tabulek a na šesté ve světových.

Mohl by si nadělit pěkný dárek k narozeninám

Na mítink Kladno hází, který se koná 13. června, se český rekordman jako vždy těší. „Na Sletišti mají pokaždé velice dobře připravený kruh a konkurence tam bude velice zajímavá. Navíc se závod koná v termínu mých narozenin a bylo super, nadělit si pěkný dárek,“ prohlásil s úsměvem zatím ještě jednatřicetiletý závodník.

Istanbulskou bitvu o zlato, kde získal medaili na čtvrtém HME za sebou, má stále v živé paměti. Od druhé série vedl výkonem 21,90 metru. Jenže se z první pozice dlouho neradoval. Italský koulař si vzal vedení výkonem 22,06 zakrátko zpět, a rodák z Prahy už další zlepšení neměl sílu. „Vzpomínám na to skvěle. Ten výkon byl možná hodný zlata,“ poznamenal.

Domluvené je i hostování v extralize

Vedle startu na bronzovém mítinku World Athletics Continental Tour je Tomáš Staněk s A.C. Tepo Kladno, s nímž má nadstandardní vztahy, domluvené i na hostování v extralize. „Je to podobné jako loni. Když mi to ostatní závody dovolí, tak za Kladno na konci sezony nastoupím ve finále mistrovství republiky atletických družstev,“ potvrdil vrhač, který má radost z toho, že ho po dlouhé době nepronásledují zdravotní problémy.

„Rád Kladeňákům pomohu. Na Sletišti rád závodím na halovém i venkovním mítinku. Hází se mi tam obvykle skvěle, trenér Petr Stehlík v Kladně bydlí, a když se někdy stane, že si tam potřebujeme zatrénovat, vždycky nám vyjdou vstříc,“ zmínil Staněk.

I když zatím není není rozzávoděný, formu má už zkraje sezony jako hrom. Jaký výkon předvede za tři týdny na Kladno hází?