Pardubičtí pořadatelé bleskově zareagovali na zrušený přeborový závod v Chabařovicích, kde se místní klub rozhodl sezonu 2020 z důvodů koronavirové nákazy zrušit. Z východočeské metropole se jezdci přesunou na plzeňské Bory, kde se o další

body utkají 14. června. Slánský AK pořádá Přebor ČR ve čtvrtek 18. června. Tento termín byl původně vyhrazen pro extraligový závod, jenže vzhledem k tomu, že nejvyšší tuzemská soutěž se prozatím přesouvá na druhou polovinu sezony, tak budou diváci ve Slaném od 17:00 hodin sledovat třetí kolo přeboru.

Poslední červnovou zastávkou českých plochodrážníků bude pražská Markéta, kde se téměř kompletní špička sejde 23. června.

V Přeboru ČR se až na malé výjimky ve všech závodech představí prakticky to nejlepší, co je v současné době v místních klubech k dispozici. Jezdci Václav Milík a nadějný junior Jan Kvěch jsou již ve svých polských extraligových Rybnik a Zelená Gora klubech, kde je před zahájením tamní nejvyšší soutěže čekají tréninkové závody a jsou tak jediní, kdož se přeborových

mítinků nezúčastní.

Nejlepší slánský borec Eduard Krčmář prozatím na zahájení třetí nejvyšší polské soutěže čeká a jako člen Centra sportu ministerstva vnitra (CSMV) bude v rámci přípravy českých reprezentantů startovat ve všech přeborových závodech a měl by patřit k vážným aspirantům na přední umístění.

Přebornický titul z minulé sezony obhajuje Zdeněk Simota z PK Plzeň, který je součástí slánského extraligového týmu. Na přední příčky se jistě budou tlačit také jezdci z pražské Markéty - Ondřej Smetana, Michal Škurla, Zdeněk Holub a především zkušený Josef Franc. Hynek Štichauer ze ZP Pardubice se bude pražským jezdcům snažit přinejmenším vyrovnat.

Na svou příležitost bude čekat i nadějný junior Daniel Klíma (Markéta) nebo zkušený Martin Málek z AK Březolupy, který je rovněž znám z působení v extraligovém týmu AK Slaný.

Slánský AK do Přeboru ČR přihlásil zkušeného Michala Dudka, ten ovšem do všech mítinků z pracovních důvodů nezasáhne. Na domácí závod však připraven bude. Všechny čtyři přeborové závody naopak absolvuje nadějný junior Milan Dobiáš, další junior Vojtěch Zamazal je kromě úvodního pardubického mítinku přihlášen na další akce.

V Pardubicích a Slaném se kromě Přeboru ČR uskuteční vložené závody Pohár 250 ccm. Slánský AK bude reprezentovat vicemistr Evropy a druhý vicemistr světa z 2018 ve třídě 125 ccm Bruno Belan, který bude v letošní sezoně startovat už ve vyšší kubatuře a postupně se připravovat na přechod do kategorie 500 ccm, tedy na klasický plochodrážní speciál.

Další naděje AK Slaný Karel Průša III. a Štěpánka Nyklová se 23. června na pražské Markétě zúčastní mistrovského závodu ČR do 125 ccm na malé dráze.

Slánský stadion prozatím ožil dvěma akcemi a to Slaný Speedway Academy, které v termínech 13. května a následně o týden později vedl zkušený trenér Miroslav Rosůlek. "Ten se dvou tréninkových kempů pro jezdce kubatury 125 ccm na malé dráze zhostil velmi dobře a adepti sportu levých zatáček mají za sebou první letošní jízdy," těší předsedu AK Slaný Antonína Vildeho.

Mladé naděje slánského AK Karel Průša III., Tony Katra a Štěpánka Nyklová již netrpělivě vyhlížejí svoje první starty v seriálu Speedway Mini Cup, který zahájí 27. května v Praze a následně bude pokračovat dvěma mítinky ve Slaném (3. a 10. června vždy od 17:00 hod.).

Tentokrát seriál do 125 ccm absolvují naděje plochodrážního sportu na malých drahách v Divišově, Praze, Plzni, Chabařovicích, Mariánských Lázní, Praze a ve Slaném. Plochodrážní sezona se tedy pomalu roztáčí, byť plno závodů nejen v ČR bylo zrušeno nebo přesunuto na náhradní termíny.