Vedení české atletiky dobře ví, jak zajímavý čtvrtkař mu v Kladně pod vedení elitní trenérky Hany Větrovcové vyrůstá. V Tampere předvedl v konkurenci borců z celého světa český rekord 46,59, navíc pomohl štafetě na 4x100 metrů k úžasnému pátému místu. Rychle jmenuje borce, kteří se na úspěchu podíleli s ním: Stanislav Jíra, Štěpán Hampl a Daniel Vejražka. „Závody se mi povedly, vygradovala tím celá úspěšná sezona, která začala perfektní republikovým šampionátem. Tam jsem splnil limit na svět a dostal se do formy,“ vybavuje si obrovský talent.

Jeho rodina pochází z východních Čech, táta od Žamberka, máma od Pardubic. S atletikou i školou se dostali do Prahy, kde si Krsek nejstarší našel i práci a nakonec všichni zakořenili v Kladně. Ale rodilým Kladeňákem je pouze Matěj, byť má dva starší bráchy, kteří se ještě narodili v hlavním městě. Mimochodem oba jsou také sportovci, starší dělal atletiku, mladší hraje fotbal za Kladno.

Od atletiky zběhl i Matěj, a to k volejbalu, který je v Kladně také dost populární. S kamarády ze sportovního gymnázia vytvořili ještě v minulé sezoně tak skvělý juniorský tým, že sahali po historickém postupu klubu do juniorské extraligy. „A měli bychom tím pádem i kadetskou. Bohužel to nevyšlo o jediný set,“ lituje Krsek, který uvažoval, že ke sportu pod vysokou sítí přejde úplně, ale nakonec se přece jen vrátil.

Atleti jsou z jeho rozhodnutí šťastní. Těm kladenským pomohl letos v září k návratu do extraligy družstev mužů, přičemž byl v baráži nejvíc bodujícím borcem týmu. V juniorské extralize, v níž hostoval v Kolíně, zase pomohl k senzačnímu druhému místu v mistrovství republiky družstev.

A spokojeni jsou i vrcholní šéfové královny sportu, vždyť Krsek byl letos na MS do 20 let poprvé a ještě může startovat příští rok. Navíc půjde o mistrovství Evropy, čímž na čtvrtce ubude silná konkurence třeba Američanů. Proto v žádném případě nemyslí na to, že by sesadil z českého čtvrtkařského trůnu Pavla Masláka. „Tohle opravdu v hlavě nenosím. Nejvíc se moje myšlenky ubírají k mistrovství Evropy, to bude můj hlavní cíl na příští rok. Určitě tam budu chtít postoupit do finále a napnu k tomu všechny síly,“ dodal Matěj Krsek.

close České naděje. info Zdroj: Deník zoom_in