Mítink slibuje představení atletiky té nejvyšší kvality. Pořadatelé připravili opravdu pestrou podívanou. A na co se diváci mohou namátkou těšit?

Už předprogram nabídne parádní střetnutí. Kladivo mužů budou zdobit nejlepší domácí borci, včetně výborných Kladeňáků, ke kterým se připojí zahraniční vrhači. Těšit se tak můžete na Kostaričana Roberto Sawyerse (77,15), Brita Marka Drye (76,93), nebo Slováka Tomáše Kružliaka výkon (70,84). V jednání je i účast Bělorusa Makroshenka (77,41) či Brita Campbella (73,40). 

Prestižní závod nabídnou i koulaři. Souboj dvojnásobného medailisty z halového mistrovství Evropy Ladislava Prášila výkon (21,47) s Američanem Jonathanem Jonesem (20,93), bude bitvou na ostří nože.

Ani oštěp mužů obsazením nezaostává. Favoritem soutěže bude trojnásobný medailista z mistrovství Evropy, medailista z OH v Londýně a mistr světa a hodu oštěpem, Vítězslav Veselý s osobním rekordem 88,34 m. Tomu se bude snažit dýchat na paty slovenský reprezentant, účastník posledního mistrovství světa, borec, který umí hodit k 85 metrům, Patrik Žeňúch. Dalším českým zástupcem bude i Petr Frydrych s osobním rekordem 88,23 m.

Mezi ženami se ukáže i česká dvojka Nikola Ogrodníková (62,24). 

Kladenská atletika bude mít želízka v diskařském ohni v podbě reprezentantů Elišky Staňkové a Tomáše Voňavky.  

V rámci hlavního programu budou připraveni i běžci a skokané. Za pozornost bude stát určitě tyčka. Na cestě do Kladna jsou už například tyče Lotyše Marekse Arentse (545), Italů Alessandra Sinna (545) a Claudia Stecchiho (560), Němce Leo Lohra (541) nebo Portugalce Edi Maiy (570). České zastoupení budeme mít v podobě Michala Balnera (582) a domácího závodníka Lukáše Posekaného (555).

Závodit bude i vícebojařka Eliška Klučinová. Česká rekordmanka, která je neodmyslitelně spojená právě s kladenskou atletikou, bude na Sletišti také.

Mítink zahajuje předprogramem ve 12:00 hod a vrcholit bude hlavním programem od 16:00 hod. Vyjma pestrého sportovního vyžití bude pro diváky připraven i bohatý doprovodný program se soutěžemi o hodnotné ceny. Pro děti bude připraven skákací hrad, nebo vystoupení myšáka Eduarda v rámci programu Diskotačení.

Dospělí si mohou vyzkoušet vybrané atletické disciplíny o nápoje od partnerů akce zdarma.