Kladno postavilo od začátku utkání druhého nahrávače Dilliena, který odehrál celý duel, a od druhého setu také smečaře Lence a blokaře Syrůčka, který do sezony zasáhl poprvé.

"Udělali jsme, co jsme si představovali. Máme dobrý pocit z toho, že i s hráči z lavičky jsme měli celé utkání pod kontrolou, i když to možná nebylo tak jednoznačné," uvedl asistent trenéra vítězů Petr Klár a blíže zhodnotil výkon belgického mladíka, který měl těžký úkol, zastoupit výtečného van Haarlema.

"Dobře hru načetl a hrál přesně podle not, co jsme mu řekli. Odehrál svůj vysoký standard. Můžeme být klidní, že kdyby se náhodou něco stalo, tak jsme schopni porážet horší týmy i s náhradníky," prohlásil.

Ač Kladno jde od výhry k výhře, až v sobotu si trenéři zápas užívali. Prý po roce a půl! "Měli jsme to pevně v rukou a prožili jsme pohodový, klidný večer," tvrdil Klár.

Hosté ale nezachytili začátek třetího setu, kdy prohrávali o tři body. "Byly tam nějaké chyby, pořád jsme ale cítili, že družstvo má sílu a utkání dotáhne do vítězného konce bez toho, abychom zasahovali do sestavy."

Do konce první poloviny základní části zbývají dvě kola. V sobotu hostí Kladno Benátky a pak jede do Brna a dva dny na to zahajuje odvety ve Zlíně.

"Chtěli bychom alespoň šest bodů a měli na Vánoce nějaký náskok pro klid na práci."

Ústí n. L. - Kladno 0:3.
Sety: -22, -20, -21. Čas: 82 minut.
Kladno: Dillien, Trojan, Zajíček, Křesťan, Hýský, Hietanen, libero Sparidans. Střídali: Lenc, Syrůček.